AK PARTİ'DEN KONGRE AÇIKLAMASI

AK PARTİ'DEN KONGRE AÇIKLAMASI

AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, partisinin 18 Ağustos’ta gerçekleşecek 6. Olağan Kongresi öncesi değerlendirmelerde bulundu. Gerçekleşecek kongrede partilerinin yeni sisteme uyum sürecini tamamlayacağını bildiren Fikret Karabıyık, “Demokrasi şöleni içerisinde kongremizi yapacağız” dedi.

Ankara Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek kongreye teşkilatlarla birlikte katılacaklarını belirten Karabıyık, “Aziz milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayretleri ile boşa çıkacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Karabıyık, kongreye ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere başvurdu:

“16 Nisan 2017 Halk Oylaması sonrası milletimizin onayını,24 Haziran seçimleri ile teyidinin alan ve böylece hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye’de yeni bir dönem başlamıştır. Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, “yuvam, sevdam, aşkım’ dediği partisine geri dönmüştür.

6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye’ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır.

16 yıldır girdiği tüm seçimleri kazanan AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir.

Bizler, 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatımızla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu’nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye’yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayretleri ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur.

Kongremiz tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.”

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 3614 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Siyaset