AK PARTİ’DEN SERT AÇIKLAMA

AK PARTİ’DEN SERT AÇIKLAMA

AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkanı Semih Şahin'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya cevap verirken bazı sorular yöneltti. AK Parti grubu, Semih Şahin'in açıkladığı rakamlar üzerinden eleştirilerini dile getirerek, "Basiretsiz siyaset anlayışı ile hemşehrilerimizi oyalayarak gün geçirmeye ve vatandaşlarımızın zekası ile dalga geçmeye hakkınız yoktur" ifadeleri kullanıldı.

'BORÇ ÖDEDİK, TASARRUF ETTİK' DEMİŞTİ

Hatırlanacağı üzere, Belediye Başkanı Semih Şahin, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında, göreve geldiğinden beri yapılan harcamalar ve ödenen borçlarla ilgili rakamsal verileri kamuoyu ile paylaştı. Nisan ve Eylül ayları arasında toplamda 9 milyon TL borç ödediklerini ve yüzde 27 oranında bir tasarrufa imza attıklarını bildiren Semih Şahin, belediyedeki personel sayılarına ilişkin bilgiler verdi. 

'BU PARA NEREYE HARCANDI?'

Semih Şahin'in açıklamalarına AK Partili belediye meclis üyelerinden yazılı açıklamayla yanıt geldi. AK Parti grubu, Semih Şahin'in çelişkili ifadeler kullandığını olduğunu belirterek, "Gözle görünen herhangi bir yatırım yokken bu paranın nerelere harcandığı tüm kamuoyuna açıklanmalıdır" denildi.

'BASİRETSİZ SİYASET ANLAYIŞI...'

Açıklamanın son bölümünde eleştirilerin dozunu artıran AK Parti, Başkan Şahin'i vatandaşların zekasıyla dalga geçmekle suçlarken, "Basiretsiz siyaset anlayışı ile hemşehrilerimizi oyalayarak gün geçirmeye ve vatandaşlarımızın zekası ile dalga geçmeye hakkınız yoktur" ifadelerine yer verdi.  

AK Parti Belediye Meclis Üyelerince yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Belediye Başkanı Bilecik ile ilgili yapacak çok işlerinin olduğunu söylemektedir. Görünen odur ki haftanın 2-3 gününü şehir dışına giderek başkan vekiline vekalet bırakan, geldiği günden beri 2-3 sefer yurt dışı programı düzenleyen Seyyah Başkanın bu yapılacak işlere nasıl zaman ayıracağı merak edilmektedir.

Temmuz ayı meclis toplantısında AK Parti grubu tarafından meclis başkanlığına verilen soru önergesine cevaben devlet memuru sözleşmeli ve belediye şirketleri dahil olmak üzere toplamda 68 kişinin belediye bünyesinde işe başladığını bildirirken 25 personelin işe başlamak üzere işlemlerinin sürdüğünü beyan etmiştir. Belediye başkanı basın açıklamasında alınan kişi sayısının 40 kişi olduğunu beyan etmektedir. Bu günlerde belediyeye alınan işçi sayısının 130 kişi üzerinde olduğu bilinirken yapılan açıklamalar ve mecliste tutanaklarına geçen açıklamalarla çelişmektedir, dolayısıyla doğru değildir.

TYP kapsamında işe alınan çalışanlar beden işçisi olarak Bilecik’imize hizmet etmekteydi, çalışanların maaşı, sgk primleri, vergileri işkur üzerinden ödenmekte olup Bilecik belediyesine hiçbir külfeti bulunmamaktaydı. Görünen odur ki şu anda işe alınanların birçoğunun beden işçisi olarak değil de masa başı personeli olarak çalışmak üzere, KPSS şartı aranır demenize rağmen hiçbir kriter olmadan aralarında CHP il gençlik kolları başkanlığını sürdürürken, Gençlik kolları başkanı ve yönetimlerde bulunan kişilerin olduğu, alınan kişilere herhangi bir şart aranmaksızın kişilere özel iş üretmeye çalışıldığı görülmektedir. Bu çelişkili ifadelerinizle milletin aklıyla alay mı ediyorsunuz?

Başkanın görevini sürdürdüğü 6 aylık süreçte toplamda 36 milyon TL ödeme yaptığı ve %27 oranında tasarruf yaptığını belirtmektedir, devam eden borçlardan kaynaklı 9 milyon TL ödenek çıkarıldığında kalan 27 milyon TL harcamanın ortada gözle görünen herhangi bir yatırım yokken bu paranın nerelere harcandığı tüm kamuoyuna açıklanmalıdır.

Kamuoyu tarafından bilinmelidir ki, tek icraatı geldiği günden beri Ak parti belediyeciliğini eleştirerek prim yapmaya çalışan ve her fırsatta ortada icraat olmaksızın karşılaştırma gereksinimi duyanlar bilmelidir ki 2018 yılının aynı döneminde 20’ye yakın farklı şantiyede Bilecik’imize hizmet için çalışmalar yürütülmüştür. Ak parti belediyeciliği dönemi ile yapılan bu karşılaştırma hiçbir çalışma yapılmadan tasarruf mu yoksa israf mı olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Basiretsiz siyaset anlayışı ile hemşehrilerimizi oyalayarak gün geçirmeye ve vatandaşlarımızın zekası ile dalga geçmeye hakkınız yoktur."

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 25985 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Siyaset