Bakan Ersoy’dan yerel medyaya destek

Bakan Ersoy’dan yerel medyaya destek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “Yerel medyanın geleceği ve yeni iletişim teknolojileri” çalıştayının açılış programına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “Yerel medyanın geleceği ve yeni iletişim teknolojileri” çalıştayının açılış programına katıldı. Bakan Ersoy, burada yaptığı konuşmada, Kültür ve Turizm Bakanlığının yerel medyanın dijital dönüşümünde her zaman yanlarında olacağını ifade ederek, “Bizler yerel medyamızın çağı yakalayan bir anlayışla barlığını idame ettirmesi gerektiğini biliyoruz. Etkili çözüm yollarını bulacağız.” ifadesini kullandı.

bakan-ersoydan-yerel-medyaya-destek2.jpg

Gazetemiz Sahibi Mücahid Erdal’ın da yer aldığı çalıştayda konuşan Bakan Ersoy, şunları kaydetti:

“Dünya çok büyük bir dönüşüm yaşıyor. Bu dönüşüm neredeyse insanlık tarihinin en önemli dönüşümlerinden bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Teknoloji alanında yaşanan bu değişimle ihtiyaçlar ve beklentiler değişiyor. Gündelik hayat pratiklerinden iş hayatımızdaki düzene kadar tüm alışkanlıklarımızı yeniden şekillendiren pandemi ile dijital dönüşüm hızının arttığını görüyoruz.

Bu dönüşümden en çok etkilenen sektörlerinde başında ise medya geliyor. Bugün geleneksel medya, mecra ve uygulamaları dijitalleşme karşısında çok önemli bir sınav veriyor. Gerçek haber, nitelikli içerik ve anlık bilgiye erişim kanallarını gözden geçirdiğimizde dijital imkânların genişlediğini görebiliyoruz.

Ekonomi ve eğitim kalemlerinden sonra yapay zekâ teknolojilerinden en çok etkilenecek olan 3’üncü sektör geleneksel medyanın bundan sonraki serüveni hepimizi yakinen ilgilendiriyor. Yerel medyanın bu dönüşüm karşısındaki duruşu üzerinde ayrıca düşünülen başlıklardan birisi olarak duruyor.

Yeni teknolojik çağa ayak uydurabilecek enerjiyi, dinanizmi kaybetmeden yerel medyada dönüşüm için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu anlayış ve doğrultuda bakanlık olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu demokrasimizin daha köklü bir şekilde yerleşmesi için kaçınılmaz bir gerçektir. Bizler yerel medyamızın çağı yakalayan bir anlayışla varlığını idame ettirmesi gerektiğini biliyoruz. Etkili çözüm yollarını bulacağız.” diye konuştu.

bakan-ersoydan-yerel-medyaya-destek1.jpg

Öte yandan, Gazetemiz Sahibi Mücahid Erdal ve Bakan Ersoy bir süre görüşerek Bilecik ile ilgili sohbet gerçekleştirdi.

Bu haber toplam 637 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bilecik Haber