Bilecik, karla mücadele için teyakkuzda

Bilecik'te, hafta boyunca etkili olması beklenen yoğun kar yağışı dolayısıyla karla mücadele ekipleri teyakkuza geçti.

Bilecik'te, hafta boyunca etkili olması beklenen yoğun kar yağışı dolayısıyla karla mücadele ekipleri teyakkuza geçti.

Kar yağışının olumsuz etkileri ve karla mücadele çalışmaları kapsamında Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında AFAD merkezinde toplantı düzenlendi. Toplantıda, kar yağışı ve buzlanmaya karşı alınan tedbirler görüşüldü. 

Toplantının ardından yapılan açıklamada, karla mücadele çalışmalar kapsamında İl Özel İdaresi’nin 6 ekip olmak üzere 7 greyder, 7 kar bıçaklı kamyon, 5 yükleyici, 1 tuzlama ve kumlama aracı ve 52 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürüttüğü bildirildi. 

Birçok kamu kurum ve kuruluşunun hazırlıklarını tamamladığı belirtilirken, şu ifadelere yer verildi:

İl Jandarma Komutanlığı, 80 araç ve 450 personel ile teyakkuz halinde beklemektedir.

İl Emniyet Müdürlüğü, 12 araç ve 29 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütmektedir.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 5 adet 4x4, 1 adet 8x8 amfibik araç olmak üzere 8 arama kurtarma personeli, 25 afet gönüllüsü ve STK’larla ile birlikte kurtarma çalışmalarını yürütmek amacıyla hazır halde bulunmaktadır.

İl Sağlık Müdürlüğünce, İlimiz genelinde sürekliliği devam eden hastaların (diyaliz, doğum vb.) sorumluluk bölgelerindeki sağlık kuruluşları tarafından önceden tespitleri yaptırılmış, beklenen durum öncesi gerekli tedbirler alınmıştır. Kış tedbirleri kapsamda da 2 paletli ambulans, 5 adet 4x4 ambulans, 54 personelle göreve hazır halde bulunmaktadır. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ise 2 araç ve 70 personelle hazır halde beklemektedir.

Karayolları 144. Şube Şefliği, 10 ekip olmak üzere 21 kamyon, 10 greyder, 30 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütmektedir.

Bilecik Kızılay Şube Başkanlığı, 15 personel ve yeterli miktarda kumanya ile hazırlık yaparak yol kapanması durumunda kumanya dağıtımı yapacaktır.

Telekom İl Müdürlüğü, olası iletişim arızalarına anında müdahale etmek amacıyla 17 araç ve 37 personel ile hazır halde bulunmaktadır.

OEDAŞ İl Müdürlüğü, yerleşim yerlerinde enerji kesintisi yaşanmaması amacıyla 25 araç ve 65 personel ile hazır halde bulunmaktadır.

Bilecik Belediye Başkanlığı, 2 adet küreme ve tuzlama kamyonu, 1 adet küreme aracı, 1 adet greyder, 1 adet solüsyon traktörü, 2 adet kamyonet, 2 adet JCB ve 20 personel ile çalışmaları yürütülmekte olup, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğünden de personel desteği sağlanmaktadır.

Ayrıca; İlimizdeki iş makinesi envanterleri hazırlanmış olup; İhtiyaç olması durumunda özel sektör kuruluşlarında da iş makinesi kiralaması yapılabilecektir.” 

İzlenme: 2125
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar