Bilecik Valisi belli oldu

Bilecik Valisi belli oldu

İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Valiliğine atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından valiliklere ve il emniyet müdürlüklerine yapılan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Valisi olarak atandı.

Bilindiği üzere; eski Bilecik Valisi Bilal Şentürk yaklaşık 2,5 ay önce Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğüne atanmıştı. Aradan geçen zaman zarfında Bilecik’e vali atamasının yapılmayışı kamuoyunda eleştirilere neden olmuştu. Son olarak Bilecik’e gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’da ilimizde vali olmayışını eleştirerek, “ Kendi kafalarına uygun birini bulamadılar herhalde” ifadesini kullanmıştı.

Gelinen süreçte, Cumhurbaşkanlığının bazı valilik ve il emniyet müdürlüklerine ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylelikle İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı Dr. Kemal Kızılkaya, Bilecik Valiliğine atandı.

KEMAL KIZILKAYA KİMDİR?

Eskişehir nüfusuna kayıtlı olup, 1975 yılında Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelmiştir. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Ankara Barosunda Avukatlık Stajını tamamlamıştır. Noterlik Belgesi sahibidir. Ayrıca Hukuk Uyuşmazlıkları alanında Uzman Arabuluculuk unvanı bulunmaktadır. İngiltere’nin Exeter Üniversitesinde Yabancı dil eğitiminin ardından Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yönetim Bilimleri Ana Bilim dalında Yüksek Lisans ( Master ) eğitimini tamamlamıştır.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında Doktora ( PhD ) eğitimini tamamlamıştır. Yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim, konferans ve çalışma ziyaretlerine katılmıştır. Yükseköğretim düzeyinde Hukuk, Kamu Yönetimi ve Yönetim Bilimleri alanında Misafir Öğretim Görevlisi olarak konferans ve dersler vermiştir.

İçişleri Bakanlığı bünyesindeki görevine 1999 yılında Nevşehir Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak başlamıştır. Sırası ile;

2002 -  2002 Kırıkkale Balışeyh Kaymakamı,

2002 -  2004 Kars Akyaka Kaymakamı,

2004 -  2007 Mardin Vali Yardımcısı,

2007 -  2010 Kastamonu Araç Kaymakamı,

2010 -  2013 Konya Cihanbeyli Kaymakamı,

2013 -  2016 Çanakkale Bayramiç Kaymakamı,

2016 - 2021 İzmir Kemalpaşa Kaymakamı olarak görev yapmıştır.

19.08.2021 tarihinde 2021/412 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile İstanbul Sultanbeyli Kaymakamı olarak atanmıştır.

İçişleri Bakanlığı Müdürler Encümeninin 2014/05 kararı ile Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliğine yükseltilen Kızılkaya, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

kemal-kizilkaya.jpg

İlgili Haberler

Kaynak:Ahmet Meşe

Bu haber toplam 4100 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Bilecik Haber