Bilecikli öğretmenler psikososyal destek eğitimine başladılar

Bilecikli öğretmenler psikososyal destek eğitimine başladılar

Osmaneli İlçe Milli Eğitim Müdürü Erhan Döş, Rehber Öğretmen ve psikolojik danışmanlar Fatih Ertürk, Cafer Adıyaman, Yusuf Gök, Fatma Zeyrek, Uğur Şeker, Fatma Zehra Avşar, Hüseyin Kılınç, Özel Eğitim Öğretmenleri Erçin Dural ve Salih Genç'ten oluşan Bilecik ekibi deprem bölgesinde psikososyal destek eğitimine başladı. 

Çocukların neşeli bir şekilde sürdürdükleri çalışmalarda amaç, oyun ve uygulamalı etkinlikler ile depremzede çocuklarımızın psikolojilerine destek sağlamak. Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan programı uygulayan ekip bireyselleştirilmiş eğitimi önceleyerek öğrenci bazlı çalışmalar da yürütüyorlar.

Gönüllü rehber öğretmen, psikolojik danışmanlardan oluşan Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Ekipleri tarafından uygulanacak olan eylem planında başta Psikolojik İlk Yardım olmak üzere; Deprem ve Kayıp-Yas Psikoeğitim Programları, Zorlayıcı Yaşam Olayları Sonrası Öğretmen Psikoeğitim Programı ve Çalışana Destek-Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Hizmeti Sunan Psikolojik Danışman, Rehber Öğretmenler İçin Psikoeğitsel Destek Grubu  eğitim içeriklerinin uygulanmasına ilişkin ayrıntılı yol haritasını belirlediler. 

Eylem planında yer alan ve çocukların yaşanan olayı anlamlandırmaları ile toparlanmalarını desteklemek amacıyla sahada uygulanmak üzere hazırlanmış olan Psikolojik İlk Yardım dokümanları, Deprem ve Kayıp-Yas konularına ilişkin psikoeğitim programları, broşür, hikâye kitapları, sunu içerikleri, Travmatik Yaşam Olayları Sonrası Ailede ve Okulda Psikolojik Sağlamlık Kitapları kullanılıyor.

İzlenme: 1018
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar