BŞEÜ'den sanayi kuruluşlarına büyük hizmet

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (BARUM), talep eden sanayi kuruluşlarına “Yorumlu Teknik Analiz Raporu” vermeye başladı.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (BARUM), talep eden sanayi kuruluşlarına “Yorumlu Teknik Analiz Raporu” vermeye başladı. Sanayi kuruluşlarının yaşadığı sorunların başında gelen Araştırma Geliştirme (AR-GE) ve Ürün Geliştirme (ÜR-GE) çalışmalarına destek sağlamak amacıyla BARUM’da yapılan analiz sonuçları bilimsel olarak yorumlanmakta ve firma talebi doğrultusunda teknik rapor olarak kendileri ile paylaşılmakta. Bu hizmet ile gerek ilimiz gerekse ülkemiz sanayi kuruluşlarına önemli bir hizmet verilmekte. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, BARUM’un çalışmaları ve gelecek hedefleri hakkında detaylı bilgiler paylaştı. 

bseuden-sanayi-kuruluslarina-buyuk-hizmet1.jpg

Üniversite-Sanayi İş Birliğinin Öncüsü

Rektör Beydemir, BARUM’un bir yandan akademisyenlerin bilimsel çalışmalarına destek olduğunu diğer yandan ise çok geniş bir yelpazede çeşitli sanayi kuruluşlarına hizmet verdiğini belirtti. Üniversite-Sanayi iş birliğinde etkin rol oynayan BARUM için “öncü” tanımlaması yapan Rektör Beydemir, “Merkezimiz hem üniversitemiz akademisyenlerine hem de diğer üniversitelerin akademisyenlerine araştırma yapma imkanı sağlıyor. Öte yandan sanayi kuruluşlarının çalışmalarına bilimsel nitelik kazandırmalarına yardımcı oluyor. BARUM’da 2 gün gibi kısa bir sürede analiz ve teknik yorum raporlarını sanayicilerimize vermekteyiz. Rekabetçi piyasa koşullarında sanayicimizin yanında yer alıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

bseuden-sanayi-kuruluslarina-buyuk-hizmet2.jpg

Ulusal ve Uluslararası Fuarlarda BARUM’a Büyük İlgi

BARUM’un, sanayicilerin ihtiyaçlarını belirlemek ve sektörün nabzını tutabilmek amacıyla çeşitli faaliyetlere katıldığını belirten Rektör Beydemir, “ Merkezimiz, 2022 yılında düzenlenen ve Kimya esaslı bir fuar olan TUKCHEM’e katılmıştır. Avrupa'nın en büyük poliüretan ve reçine fuarı olan PUTECH’e katılım sağlayacaktır. Ulusal ve uluslararası düzeyde çeşitli konferanslar, kongreler ve fuarlar vasıtasıyla sektörel gelişmeleri yakından takip ediyoruz. 2022 yılının istatistik verilerine baktığımızda Merkezimizde analiz yaptıran sanayi kuruluşlarında 3 buçuk kat artış görülmektedir. BARUM’da yapılan analiz sayılarında ise 4 buçuk kat bir artıştan söz edebiliriz. Bu verilerin her geçen gün katlanarak devam etmesi ve sanayimizin üretimini bilimsel verilerle desteklenmesi için yoğun emek vermekteyiz.” şeklinde konuştu.

bseuden-sanayi-kuruluslarina-buyuk-hizmet3.jpg

Web Of Science Verilerine Doğrudan Katkı Sunuyor

Rektör Beydemir sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

“BARUM sadece sanayi işbirliğiyle kalmıyor üniversitemizin akademisyenlerine bölge üniversitelerin akademisyenlerine de bilimsel katkıda bulunuyor. Üniversitemize baktığımız zaman bunu katkısını nasıl görebiliriz? Web Of Science verilerine baktığımızda dergilerde yayınlanan makale sayımız 2019 yılında 151 iken 2022 ye geldiğimiz de 250’leri geçmiştir. Bu da yüzde %63’lük bir yükselme anlamına gelmektedir. Atıf sayılarımıza baktığımızda 2019 yılında 800’lerdeyken atıf sayımız bugüne geldiğimizde 2600’lere yükselmiş durumdadır. Bu da merkezimizin üniversitemize ve bölge sanayimize ne kadar katkılar verdiğini zaten göstermektedir. BARUM bundan sonraki çalışmalarına da aynı hızla devam edecektir. Bilecik şeyh Edebali üniversitesi olarak laboratuvarımızı daima geliştiriyoruz ve daima farklı sanayi kuruluşları ile irtibat halindeyiz. Hem sanayi kuruluşlarına hem de üniversitemize ve diğer üniversitelere bilimsel katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” 

bseuden-sanayi-kuruluslarina-buyuk-hizmet4.jpg

İzlenme: 1668
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Benzer Videolar