CHP SALDIRIYI KINADI!

CHP SALDIRIYI KINADI!

CHP İl Örgütü, genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde uğradığı saldırıyı kınadı. İl Başkanı Metin Yaşar, saldırının organize bir eylem olduğunu iddia ederek, “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi. 

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanını istifaya davet eden Metin Yaşar, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı uyanığız” ifadesini kullandı. 

CHP İl Başkanlığı tarafından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin basın açıklaması gerçekleştirildi. 81 ilde eş zamanlı yapılan ve ilimizde Belediye Çay Bahçesi önünde gerçekleşen açıklamaya, CHP İl Başkanı Metin Yaşar, Belediye Başkanı Semih Şahin, İYİ Parti İl Başkanı Soner Hızlı, bazı belediye ve il genel meclis üyeleri ile partililer katıldı. 

chp-saldiriyi-kinadi2.jpg

İl Başkanı Metin Yaşar, burada yaptığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu ifade etti. Saldırının ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan organize bir eylem olduğunu kaydeden Metin Yaşar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘’İki büyük eserimden biri’ dediği Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

‘AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI’

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bu gün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

‘TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ’

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ’’Gün kızgın demiri soğutma günüyse ‘’ herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bu gün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

‘ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR’

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

chp-saldiriyi-kinadi3.jpg

‘MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ ‘’MESAJ’’ NEDİR?’

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘’o evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘’Mesajlarınızı verdiniz’’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 30394 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Siyaset