Engelsiz yaşam merkezine örnek proje

Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü örnek bir çalışmaya imza attı.

Siirt Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü örnek bir çalışmaya imza attı. Müdürlüğe bağlı Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi Müdürlüğünde bakılan vatandaşlar için hem gelir ve hem de rehabilitasyon amaçlı tarımsal çalışmalar başlatıldı.

Müdürlüğün altında bulunan 18 dönümlük arazi de ilk etapta teraslama yapıldı, damla sulama sistemi kuruldu ve meyve ağaçları dikildi.

Bu güne kadar alanda değişik türde 400 ağacın dikiminin gerçekleştirildiğini belirten il müdürü Ömer Faruk Ergün bu çalışmaya ilişkin hazırladıkları projenin bakanlıkça uygun görüldüğünü ve ödenek ayrıldığını belirtti.

Ergün “İl müdürlüğümüze bağlı engelsiz yaşam bakım rehabilitasyon ve aile danışma merkezi müdürlüğünde bakım altında bulunan engellilerimize hem gelir getirici faaliyetler hemde rehabilitasyon çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla hazineden temin ettiğimiz yaklaşık 18 dönüm arazinin rehabilitasyonu ile alakalı çalışmalarımızı yaptık. Teraslama ve damla sulama sistemini sağladık.400’ün üzerinde ağaç dikimini gerçekleştirdik. Siirt fıstığı,Iğdır kayısısı, Malatya kayısısı, Trabzon hurma, erik, kiraz gibi ağaçlar diktik. Tabii geri kalan araziyi değerlendireceğiz. Bu konuda KDV dahil yaklaşık 1 milyon 345.000 Türk lirası maliyetli projeyi bakanlığımıza sunduk. Geçen hafta onaylandı. İnşallah hem il müdürülüğümüzde bakım altında bulunan engellilere hem ve ilimize de bir katkı sağlayabilmek için girişimlerde bulunacağız. Burayı en iyi bir şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz. Böylece engellilerimizin hem rehabilitasyonları sağlanacak hem de elde ettiğimiz gelirlerle harçlıkları çıkmış olacak. En büyük katkı da sosyalleşmeleri sağlanmış olacak.”dedi.

Ergün söz konusu alanın geri kalan kısmında da ağaçlandırma çalışmaları yapacaklarını ve değişik tarımsal faaliyetleri gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

İzlenme: 1174
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar