Hamza Dağ: Vatansever CHP’liler, CHP’ye Sahip Çıksın!

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin (AYD) düzenlediği Anadolu Buluşmaları programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ katıldı.

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin (AYD) düzenlediği Anadolu Buluşmaları programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Pençe-Kılıç Hava Harekatına sessiz kalan CHP’yi eleştirerek, “Bu noktada vatansever CHP'lilere görev düşüyor” diyerek, vatansever CHP’lilerin partisine sahip çıkmaları gerektiğini ifade etti.  
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) tarafından geleneksel hale gelen Anadolu Buluşmaları programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Partili Dağ, CHP’nin harekata sessiz kalmasına tepki gösterirken, HDP’nin tavrına alıştıklarını ifade etti. Öte yandan CHP’nin bu sessiz tavrını vatansever CHP’lilerin görmesi gerektiğini söyledi.  
“BİZ TERÖRLE MÜCADELE EDERKEN BİRİLERİ BOŞ DURMUYOR”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, “Zaten bir süredir Cumhurbaşkanımız ‘bir gece ansızın gelebiliriz’ diye Suriye'nin kuzeyinde terör devleti kurulmasına dair uluslararası güçlerin yapmaya çalıştığı projeye çok net bir durum ortaya konulmuştu. Bu noktada baktığımız zaman sadece CHP'den değil 6'li masadan sadece bir partiden destek mesajı geldi İyi Parti’den. Onun dışında hiçbir siyasi partiden destek mesajı gelmedi. Dün CHP Parti Sözcüsü de çok cılız bir şekilde karışmadan bir süreç ortaya koymuş oldu. Terörle mücadelenin biz topyekün birlik ve beraberlik içinde yapılması gerektiğini düşünüyoruz tabii ki son dönemde ciddi mücadeleler verildi. Bitti diyemeyiz ama biz bu mücadeleyi etkin bir şekilde yerinde kaynağında yaparken birileri tabii ki boş durmuyor. Onları yöneten Uluslararası bir takım yapılar hem de terörden 40 yıldan bu yana bir takım netice uman çevreler, bunların devamı noktasında çalışmalar yapıyorlar”
“VATANSEVER CHP’LİLERE İŞ DÜŞÜYOR”
CHP’nin Suriye’ye yapılan hava harekatında sessiz kalmasına tepki gösteren Hamza Dağ, “HDP'nin tavrına milletimiz alıştı. Alışkan diye değil de tahmin ediyor. HDP'nin siyasi varlığı noktasında, PKK'nın sözcülüğünün dışına çıkması gerekiyor. Ama CHP'nin gelmiş olduğu pozisyon asıl sorgulanan. CHP’nin gazeteciler raporu olarak ifade etmiş oldukları raporda ki birçok kişinin terör örgütü o zamanda üyesi bugün de elinde silahla dağda görüntüler verdiğini görüyoruz. CHP'nin üst tarafının terörün yanında saf tuttuğunu görüyoruz. Diğer konu Teskere. Tezkerede Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye'deki bu terör yapılanmasını ortadan kaldırmak için yapmış olduğu mücadeleye Cumhuriyet Halk Partisi ne yazık ki hayır oyu vermiştir. CHP o zamanki tezkereye de Suriye'ye herhangi bir harekat olmasın hatta Suriye'de bulunan unsurlar mücadele ile unsurları geri dönsün diye o tezkereye hayır oyu vermişti. Şimdi de en son hava rekatı başladıktan sonra yaklaşık 2-3 gün sonra çok cılız hiç kimseye temas etmeyecek bir şekilde açıklamayla geçiştirilmiş. Burada herhalde vatansever CHP'lilere görev düşüyor. Vatansever CHP'liler ele geçirilmiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni, kendi partilerini demokratik yollarla seçimle tekrar ele geçirirlerse, bu hem CHP ye fayda sağlamış olur hem ülkeye fayda sağlamış olur” ifadelerini kullandı. 

İzlenme: 926
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar