İl Başkanı Kadir Emre'den kınama

DEVA Partisi Bilecik İl Başkanı Kadir Emre, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis amiri arasında yaşanan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi Bilecik İl Başkanı Kadir Emre, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis amiri arasında yaşanan tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kadir Emre, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün haksız ve hukuksuz bir metin yayınladığını belirterek, polis teşkilatını siyasete alet eden anlayışı kınadıklarını bildirdi. Kadir Emre, “Muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.” dedi.

81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen basın açıklamaları ile Yeneroğlu’na yapılanlara güçlü şekilde itiraz ettiklerini ifade eden Kadir Emre, şunları kaydetti:

“Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır.

Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz.

Bizler, DEVA Partisi Bilecik İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

İzlenme: 2400
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar