Kim Yalan Söylüyorsa, İstifa Etsin!

ABB Meclis Üyesi Sinan Burhan, belediye meclisinde yaptığı konuşmada ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘su indirimi’ yalanıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımlarını kestiğini ifade ederek, CHP’lilerin yüzüne, “Kim yalan söylüyorsa istifa etsin” diye haykırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclis Üyesi Sinan Burhan, belediye meclisinde yaptığı konuşmada ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘su indirimi’ yalanıyla ihtiyaç sahiplerinin yardımlarını kestiğini ifade ederek, CHP’lilerin yüzüne, “Kim yalan söylüyorsa istifa etsin” diye haykırdı.

ABB Meclis Üyesi Sinan Burhan, Mecliste yaptığı açıklamada, “Önemli, Ankaralıların şok olacağı bir bilgiyi paylaşmak istiyorum: Ankara Büyükşehir Belediyesinde bir tek kuruş suda indirim yapılmadı. Peki ne yaptı? Kışa yaklaştık, yaklaşık 300 bin kişiye mesaj çekerek, ‘Kömür yardımını kesiyoruz, et yardımını kesiyoruz, buğday yardımını kesiyoruz, ilaç yardımını kesiyoruz, tohum yardımını kesiyoruz’ dedi. Peki bu yardımı kesme gerekçesi olarak neyi gösterdi? İşte yalan bu! Tiyatro bu! Deniliyor ki su fiyatları yüzde 50 indi, tüm Ankaralılara sesleniyorum: bir tek kuruş indirim yapılmadı. Ortada büyük bir yalan var. Buradan ankara Büyükşehir Belediyesinin havuz medyasına da sesleniyorum: bir  tek kuruş su fiyatlarında indirim yapıldı mı? Yapılmadı! Peki neden fakirin, fukaranın, garibin, gurabanın yardımını kesmekle tehdit ediyorsunuz? Pazartesi Mansur Bey burada konuşacak, desin ki ‘Ben bir kuruş su fiyatlarını indirdim’ istifa edeceğim ama kendisi yalan söylediği içinistifa etmesi lazım. Ankaralının onuruyla oynayamaz” şeklinde konuştu. 

CHP SESSİZ KALDI

ABB Meclisinde bulunan tüm CHP’lilere karşı suda tek kuruş indirim yapılmadığını, ihtiyaç sahiplerinin haklarının yendiğini ifade ederek, ABB Başkanı Yavaş’ın istifa etmesi gerektiğini söyleyen Sinan Burhan’ın bu sözlerine CHP’liler sessiz kaldı.  

İzlenme: 1379
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar