Kırmızı ette 'KDV kaldırılsın' çağrısı

Kırmızı ette 'KDV kaldırılsın' çağrısı

Türkiye Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir Kasaplar Odası Başkanı Galip Sarıoğlu kırmızı ette KDV’nin kaldırılması çağrısında bulundu.

ürkiye Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir Kasaplar Odası Başkanı Galip Sarıoğlu kırmızı ette KDV’nin kaldırılması çağrısında bulundu.

Galip Sarıoğlu “Etteki yüzde 8 KDV’yi kaldırılsın yüzde 1’e indirilsin istiyoruz” dedi. Sarıoğlu tüm gıda da yüzde 1 olan KDV’nin  Et’te de yüzde 1’e düşürülmesini istediklerini söyledi. Öte yandan fason olarak üretilen sucuk yapımı ile ilgilide önerilerde bulunan Sarıoğlu belirli bir limit konarak sucuk yapımını kasap esnafı kendi dükkanında yapabilmeli bu konuda da Balıkesir için bir adım atılmasını beklediklerini belirtti. Fason üretim yapanla arkadaşlarımızla anlaşma yapmak zorunda kalınıyor ve bu durum haliyle sıkıntı doğuruyor. İstenilen zamanda istenilen sucuk temini sağlanamıyor. Bu konuda  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Federasyon başkanımızla bir görüşme sağlandı. Bu sorunun çözümü için girişimin başlatıldığını biliyor ve çözüm için haber bekliyoruz”dedi.

İşkembeye Rağbet Çok Ancak Temizliği Sıkıntılı

Kasaplar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Balıkesir Kasaplar Odası Başkanı Galip Sarıoğlu Balıkesir’de bir süredir yaşanan mezbahane sıkıntısı ile ilgili olarakta bir değerlendirme yaptı. Mevcut mezbahane işletmecisinin yaşamını yitirmesiyle birlikte Balıkesir merkezde bulunan mezbahane kapandı.Burada işkembe temizliğide yapılıyordu. Sonuç olarak çevre ilçelere kesim ve temizlik için esnaf gitmeye başladı ve bu durumda fırsatçılığa neden oldu. Bir adet işkembeyi yıkatmak 20 TL’yi buldu. Şuan fiyat 13-15 TL arasında. 100 işkembesi olan esnafı düşünün maliyet artacak haliyle bu durumda sıkıntıydı çözüm olarak şuan mezbahane ile ilgili girişimlerimiz sonuç verdi ve yeniden ihale edilerek mezbahene faaliyete geçti. Balıkesir mezbahaneye kavuştu diyebiliriz”dedi. 

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum