OEDAŞ, Pelitözü Göleti’nde çevre temizliği yaptı

OEDAŞ, Pelitözü Göleti’nde çevre temizliği yaptı

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Pelitözü Göleti’nde çevre temizliği yaptı.

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ, Türkiye Çevre Haftası kapsamında Pelitözü Göleti’nde çevre temizliği yaptı. Gönüllü çalışanlarla birlikte etkinliğe katılan OEDAŞ Bilecik İl Müdürü Hacı Kadir Aykut, “İklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz.” dedi. Aykut ve OEDAŞ çalışanları ayrıca 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bilecik İl Müdürlüğü’nün organize ettiği fidan dikimi etkinliğine de katılarak sürdürülebilirlik faaliyetleri ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında bilgi verdi.

oedas-pelitozu-goletinde-cevre-temizligi-yapti.jpg

Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), bu yıl ‘Hepimizin Bir Dünyası Var’ temasıyla kutlanan Türkiye Çevre Haftası kapsamında faaliyet gösterdiği beş ilde çevre temizliği yaptı. OEDAŞ Bilecik İl Müdürü Hacı Kadir Aykut ve gönüllü çalışanlardan oluşan ekip, Pelitözü Göleti’ndeki çöpleri topladı.

oedas-pelitozu-goletinde-cevre-temizligi-yapti1.jpg

Hacı Kadir Aykut: “Çevreye hiç çöp atılmayan bir Bilecik’te yaşamayı umuyoruz”

Etkinlik hakkında bilgi veren OEDAŞ Bilecik İl Müdürü Hacı Kadir Aykut, “Çevreye karşı sorumlu bir elektrik dağıtım şirketi olarak, iklim krizinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için sürdürülebilir yatırımlar gerçekleştirirken aynı zamanda daha yaşanabilir, temiz bir dünya hedefiyle gönüllü çalışmalar yürütüyoruz. Bu kapsamda her yıl yüzlerce fidan dikiyor, orman, göl kenarı gibi alanlarda çevre temizliği yapıyoruz. Türkiye Çevre Haftası’nda da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü iş birliği ile çevre temizliği yaptık ve 8 poşet çöp topladık. Biz çevremizi temizlemekten asla çekinmeyiz, arkadaşlarımızın hepsi bu işi gönüllü olarak yapıyor ama umudumuz bu çöplerin hiç atılmadığı, tertemiz bir Bilecik’te yaşamak.” dedi. Aykut, özellikle yaz aylarında daha sık ziyaret edilen mesire alanlarının temiz tutulmasının hem çevre temizliği için hem de yangın riskine karşı büyük önem arz ettiğine de dikkat çekti.

oedas-pelitozu-goletinde-cevre-temizligi-yapti2.jpg

Aykut ve OEDAŞ çalışanları ayrıca 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bilecik İl Müdürlüğü’nün organize ettiği fidan dikimi etkenliğine de katıldı. Müdürlük bahçesinde açılan stantta, OEDAŞ’ın atık yönetimi, plastik kapak toplama kampanyası ve karbon ayak izini düşürme kapsamında yürüttüğü çalışmalar gibi sürdürülebilirlik faaliyetleri ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

oedas-pelitozu-goletinde-cevre-temizligi-yapti3.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 61 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.