PTT 182 YAŞINDA

182'nci müşteri olan Gülsen Yardımcı'ya hediye verildi.

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından PTT 182 yaşına girdi.

PTT Başmüdürü Serhat Bozkurt ve beraberindekiler, PTT'nin kuruluşunun 182'nci yıldönümü dolayısıyla Vali Dr. Kemal Kızıklkaya’yı ziyaret ettikten sonra başmüdürlük makamında basın mensupları ile buluştu. 

Kutlama etkinlikleri çerçevesinde PTT Merkez Şubesi’nden işlem yapan 182’nci müşteriye hediye takdiminde bulunuldu.

ptt-182-yasinda1-001.jpg

Başmüdür Bozkurt, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği sohbette çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi. Ayrıca, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten'in kuruluş yıldönümüne ilişkin mesajı paylaşıldı. 

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten, 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan PTT AŞ’nin kökleri sağlam, dalları birçok alana uzanan asırlık bir çınar olduğunu ifade etti. Hakan Gülten, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Şirketimizin sürdürdüğü çalışmaların geliştirilmesinde ve yeni hizmet alanlarında başarılı olunmasında müşterilerin duyduğu güvenin oldukça önemli bir yeri var.” ifadelerini kullandı.

PTT AŞ’nin sahip olduğu gücü köklü geçmişinden aldığını vurgulayan Hakan Gülten, “Kökleri sağlam, dalları birçok alana uzanan asırlık bir çınar misali, sorumluluklarımızın bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu birçok alanda yürüttüğümüz çalışmalar ile Türkiye’nin dört bir yanına hizmetlerimizi ulaştırıyoruz. Yurt içi çalışmalarımızın yanı sıra yurt dışı kargo gönderimi olan TURPEX ile de dünyanın pek çok ülkesine vatandaşlarımızın kargolarını teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

ptt-182-yasinda2-001.jpg

182 yıl önce iletişimin daha sistemli hale gelmesi için kurulan Posta Nezareti ile başlayan yolculuğun günümüzde PTT AŞ olarak aynı misyon ve doğrultuda, teknolojik ve ilerici bir anlayış ile sürdüğünü ifade eden Hakan Gülten, “Hızla değişen ve dönüşen günümüz dünyasında; Kayıtlı Elektronik Posta (KEP), Kargomat 7/24, elektronik tebligat gibi hayatı kolaylaştıran uygulamalarımızı sürekli geliştiriyor ve her geçen gün artırıyoruz. Öte yandan ülkemiz ve dünyamızın önemli sorunlarından biri haline gelen çevre ve ekosistemin korunması için elektrikli araç sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu doğrultuda 2030 yılına kadar filomuzun yüzde 80’ini elektrikli araçlardan oluşturmayı hedefliyoruz. Kurucu üyelerinden biri olduğumuz Dünya Posta Birliğinde ülkemizi temsil ederek iletişim ve haberleşme alanında yaşanan uluslararası sorunların tespiti ve çözümünde aktif rol alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Hakan Gülten PTT AŞ çalışanlarına teşekkür ederek açıklamasını şöyle sonlandırdı:

“Globalleşen dünyamızın gerekliliklerini yerinde tespit edip uygulamaya koyduğumuz çalışmalarımızda; motivasyonumuzu müşterilerimizin memnuniyetinden, gücümüzü de iki asra yaklaşan tecrübemizden alıyoruz. Şirketimizin hedeflerini her geçen gün büyütmesinde, hizmet ağını yurdun dört bir köşesine taşımasında ve faaliyetlerini sürdürdüğü sektörlerde standartların üzerinde olmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Şirketimizin kuruluş yıl dönümünü en kalbî duygularımla kutluyorum.”

ptt-182-yasinda3-001.jpg

İzlenme: 1798
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar