"Semih Şahin'e görevden el çektirilmeli!"

"Semih Şahin'e görevden el çektirilmeli!"

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanı Hüseyin Korkman, Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet skandalına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi Bilecik İl Başkanı Hüseyin Korkman, Bilecik Belediyesi’nde yaşanan rüşvet skandalına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilecik’in böyle bir kara leke ile anılmasından üzüntü duyduğunu dile getiren Hüseyin Korkman, Belediye Başkanı Semih Şahin’in derhal görevden el çektirilmesi gerektiğini ifade etti. 

Korkman, gazetemize yaptığı açıklamada, kendisinin CHP il yönetiminde görev aldığı dönemde konuyla ilgili ikazlarda bulunduğun ancak CHP İl Örgütü’nün ve Milletvekili Yaşar Tüzün’ün ikazları dikkate almadığını kaydetti. 

Bilecik Belediyesi’nde yaşanan bu olayın ancak Semih Şahin ve ekibinin görevden el çektirilerek temizlenebileceğine dikkat çeken Korkman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bilecik ziyaretinde sarfettiği sözlere de atıfta bulunarak, “Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin ve ekibinin derhal, amasız ve fakatsız görevden el çektirilerek gereğinin derhal yapılmasıdır.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim;  Millet İttifakının ortağı İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’ in 2019 yılında ki yerel seçim çalışmaları kapsamında ilimizde yaptığı konuşma da başkan Semih Şahin’ e “İyi başkanlık yapmaz isen tekmeyi basarım”  dediğini hatırlamaktayız. CHP yönetimi gereğini yapmaz ise İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener tekmeyi basarak gereğini yapmaya adaydır.” ifadelerini kullandı. 

Memleket Partisi İl Başkanı Korkman, konuya ilişkin açıklamasında, şunları kaydetti:

“Memleket Partisi Bilecik İl Örgütü olarak güzel Bilecik’imizin böyle vahim bir olayla anılmasından dolayı büyük üzüntü duymaktayız.

Güzel memleketimiz Bilecik’ iminiz böyle bir kara leke ile anılmış olması bizleri derinden üzmüştür. Sanırım tüm hemşerilerimizin, bu düşüncemize ortak olduklarını düşünüyoruz.

Ancak bize bu utanç verici olayı yaşatan ve yaşanmasına sebep olan Belediye Başkanı Semih Şahin ve ekibi için zamanında yapmış olduğumuz ikazları göz ardı eden Cumhuriyet Halk Parti Bilecik İl örgütü ve Semih Şahin’in Bilecik Belediye Başkan Adayı olması ve seçilmesinde katkısı olan Milletvekili sayın Yaşar Tüzün’ de bu ikazlarımıza rağmen gereğini maalesef yapmamışlardır. CHP İl Yönetim kurulunda bulunduğum dönemlerde gerekli tüm ikazları yazılı ve sözlü olarak yaptım. Ancak ne yazık ki dikkate alınmadı, gereği yapılmadı.

-Gelinen süreçte CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettiğim 26/Nisan/2021 tarihli istifa dilekçemde aynen belirtmiş olduğum üzere ikazımı yazılı olarak da yaptım. 

13 Madde olarak yazdığım ve ikaz ettiğim istifa gerekçelerimde buna benzer konularda neler demişim?

Kısaca 5 ve 6 maddeler aşağıdadır. 

“5- YÖNETİME SEÇİLDİĞİMİZDEN BU GÜNE GELİNCEYE KADAR BİLECİK BELEDİYESİ BAŞKANI VE YÖNETİMİ HAKKINDAKİ İDDİALAR VE İTHAMLAR İÇİN KOMİSYON KURULMUŞ ANCAK TATMİN EDECEK BİR ÇALIŞMA YAPILAMAMIŞTIR. ÇEŞİTLİ GEREKÇELER İLE BU HUSUS GEÇİŞTİRİLMİŞTİR. BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI VE YÖNETİCİLERİ HAKKINDA GEREK PARTİLİLERİMİZ GEREKSE BİLECİK HALKI TARALFINDAN İDDİALAR VE İTHAMLAR YAPILMAYA DEVAM EDİLMEKTEDİR. BU İDDİA VE İTHAMLARI YAPANLAR HAKKINDA HİÇ BİR İŞLEM YAPILMAMIŞTIR. 

6-BİLECİK İL BAŞKANLIĞI YÖNETİM KURULU OLARAK İNSİYATİF ELE ALINMAMIŞ VE SESSİZ KALINMIŞTIR."

İstifa dilekçemde de görüldüğü üzere yaklaşık bir yıl önce bunları yönetim kurulunda gündeme taşımak istedim. Ancak yukarıda belirttiğim gibi ikazlarım dikkate alınmadı. Bu yanlış giden hususları il başkanı sayın M. Metin Yaşar’a yazılı bildirerek il yönetim kurulundan istifa ettim.

Ancak bu olayların buraya kadar taşınmasına neden olanlar, partili olarak kendi etkinliğini kullanan başta Av. Faik Akarkarsu olmak üzere şahsımın da aday adayı olduğu dönemde mevcut aday adayları sayın Seyfi Özgen ve sayın İsmail Cinoğlu’ nu sosyal medya hesaplarından çeşitli ithamlarla itibarsızlaştırmaya çalışarak, Semih Şahin ve ekibini Bilecik’imizin başına getirmeyi başarmışlardır. Geçmiş dönem milletvekili sayın Mehmet Seven, mevcut CHP Belediye Meclis üyesi sayın Dt. Ali Olcay, sayın Av. Faik Akarkarasu Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında basında ve sosyal medya hesaplarında yaptıkları eleştiriler nedeniyle ihraç istemi ile disipline sevk edilmişlerdir. Ancak atı alan Üsküdar ‘ı geçmiştir. 

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen güzel memleketimiz Bilecik’imizin bu kara lekeden ve talihsiz olaydan kurtulmasının bir yolu vardır.

Memleket Partisi olarak sonuç ve çözüm odaklı bir parti olduğumuzu ve geçmişi çok fazla kurcalamaktansa bu gün ve yarın için neler yapa biliriz diye siz basın mensubu arkadaşlarımız aracılığı ile önerimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu işin tek bir çözümü vardır. Bilecik belediye başkanı Semih Şahin ve ekibinin derhal, amasız ve fakatsız görevden el çektirilerek gereğinin derhal yapılmasıdır. Ayrıca şunu da belirtmek isterim;  Millet İttifakının ortağı İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’ in 2019 yılında ki yerel seçim çalışmaları kapsamında ilimizde yaptığı konuşma da başkan Semih Şahin’ e “iyi başkanlık yapmaz isen tekmeyi basarım”  dediğini hatırlamaktayız. CHP yönetimi gereğini yapmaz ise İyi Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener tekmeyi basarak gereğini yapmaya adaydır. 

Yapılacak bu hareket Bilecik kamuoyunda vicdanları rahatlatacaktır. Yapılacak bu hareket geçmiş dönemlerde dahil olarak gizli kalmış ve Sümen altı edilen gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Yapılacak bu hareket güzel Bilecik’ imizin bu kara lekeden kurtulmasına yardımcı olacaktır. Yapılacak bu hareket ülkemizde ve ilimizde temiz siyaset için beyaz bir sayfa açacaktır. 

Memleket Partisi olarak mevcut İktidardan da muhalefetten de memnun değiliz. Hırsız hırsızdır. Yok öyle senin hırsızın, benim hırsızım. Memleket Partisi iktidarında;  yeni, temiz bir safa açacağız. Doğru, dürüst, temiz ve ilkeli siyaset yapacağız. Çekeceğiz tuğlaları. Kim altın da kalırsa kalsın. Memleket partisi olarak iktidarı da muhalefeti de bir torbaya koyarak yapılacak ilk seçimlerde göndereceğiz. Seçenek var, Memleket Partisi var.” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak:Ahmet Meşe

Bu haber toplam 4961 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum