Seramik ve cama şekil veriyorlar

BŞEÜ’de, 2012 yılında kurulan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin en eski bölümü olan Seramik ve Cam Bölümü, uzman akademisyenler ve yüksek standartlarda eğitim-öğretim imkanları ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.

BŞEÜ’de, 2012 yılında kurulan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin en eski bölümü olan Seramik ve Cam Bölümü, uzman akademisyenler ve yüksek standartlarda eğitim-öğretim imkanları ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. 

seramik-ve-cama-sekil-veriyorlar1.jpg

“Bilecik’in ruhuna uygun bölüm”

Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Kadir Sevim, Seramik ve Cam Bölümü için “Bilecik’in doğal ruhuna en uygun bölüm” tanımlamasını yaptı. Bilecik ilinde seramik, porselen ve cam sektöründe faaliyet gösteren önemli fabrikalar bulunduğunu belirten Prof. Sevim, “Bu fabrikaların ihtiyacı olan, alanında eğitimli iş gücünü yetiştirmeyi hedeflerken diğer yandan da sanatın evrensel düşünce ve değerlerine sahip çağdaş sanatçı adaylarını yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Seramik ve Cam Bölümümüzün bu amaçla atölye olanakları hem sanatsal seramik ve cam hem de endüstriyel seramik ve cam alanında eğitim için yeterli altyapı donanımına ve eğitimci kadrosuna sahiptir.” ifadelerini kullandı.

seramik-ve-cama-sekil-veriyorlar2.jpg

“İş bulma olanakları hayli yüksek”

Prof. Sevim, “Bölümümüz 2020-2021 Eğitim Yılı ile birlikte Lisansüstü Eğitim Programı da açmış ve halen 18 öğrencisiyle Yüksek Lisans düzeyinde eğitimine devam etmektedir. Yüksek Lisanstaki kayıtlı öğrencilerimizin birçoğu bölgemizde yer alan seramik ve cam sektörünün çeşitli bölümlerinde çalışmaktadır. Bu da bize Seramik ve Cam Bölümümüzün Bilecik ili genelinde bulunan Bozüyük, Söğüt, Pazaryeri ilçeleri ve çevre illerdeki seramik sektörünün önemli fabrikalarında iş bulma olanaklarının oldukça yüksek olduğu referansını vermektedir. Ayrıca mezunlarımız serbest sanatçı ve tasarımcı olarak profesyonel iş hayatlarına devam edebilirler.” şeklinde konuştu. 

seramik-ve-cama-sekil-veriyorlar3.jpg

Güzel Sanatlar Fakültesi'nin tarihi

Tarihi; üniversiteden de eskiye dayanan Seramik ve Cam Bölümü, ilk olarak halihazırda Bilecik Belediyesi olarak kullanılan binada 1980 öncesi Yüksekokul bünyesinde eğitimlerine başlamış. Aradan geçen zamanda fiziki ve teknik altyapısını tamamlayan Seramik ve Cam Bölümü akademik ve idari yapısıyla güçlü ve dinamik bir yapıya kavuşmuş.

YÖK’ün kurulması ile Bilecik Meslek Yüksekokulu bünyesinde çalışmalarına devam eden Seramik ve Cam Bölümü, Bozüyük Meslek Yüksekokulu’nun da açılan ilk 2 bölümünden biri olmuş. 2012 yılında kurulan Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü, lisans düzeyinde ilk öğrencilerini 2014 yılında kabul etmiş.

seramik-ve-cama-sekil-veriyorlar4.jpg

İzlenme: 1329
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar