Sinan Burhan: Medya yolu ile kültürümüz aşağılanıyor

Anadolu yayıncılar derneği Başkanı Sinan Burhan yaptığı açıklama ile kültürümüzün medya yolu ile aşağılandığını söyledi.

Anadolu yayıncılar derneği Başkanı Sinan Burhan yaptığı açıklama ile kültürümüzün medya yolu ile aşağılandığını söyledi.
Burhan özellikle kültürümüzde önemli yeri olan isimler ve benzeri konularla ilgili medyada bir aşağılama olduğunu ifade etti. 
Sinan Burhan, Şaban isminin sinemada olumsuz bir karakterle özdeşleştirilerek itibar süikasti yapıldığını artık bu ismin kullanılmadığını vurguladı. Şaban gibi Recep gibi dinimizde de önemli bir yeri olan bu gibi değerlerimize özellikle uluslararası planlayıcıların girişimde bulunduğunu söyleyen Burhan, Recep İvedik serisi ile itibarsızlaştırılmıştır.  Vecihi Hürku ismi ilede dalga geçildiğini ve itibarsızlaştırma girişimleri olduğunu söyledi.
Toplumumuzda kültürümüze, değerlerimize yönelik yapılan bu algı girişimlerinin bilinçli yapıldığını iddia eden AYD Başkanı Sinan Burhan, sözde gelişim ve değişim altında Türk milletinin değerleri ile oynuyorlar. dikkat edelim bu işi hafife almayalım dedi. 

İzlenme: 1247
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar