T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/316 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/316 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.BİLECİKİCRA DAİRESİ2016/316 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bilecik İl, Merkez İlçe, 67 Ada No, 45 Parsel No, İsmetpaşa Mah./Nevzat Mevkii Mahalle/

Mevkii, 1.Kat, 18 nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız Bölüm Taşınmazın konum olarak Bilecik şehir merkezinin batı kısmında kalmaktadır. Şehrin işlek caddelerinden olan Dedeoğlu caddesinden ayrılan Nevzat Sokakta bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede Dedeoğlu Camii, Sevgi evleri bulunmaktadır.Ayrıca okullar bölgesine çıkış bu mevkiden yapılmaktadır Taşınmaza ulaşım için Bilecik Otogarı'nın önünde bulunan Atatürk Bulvarı üzerinde kuzey yönünde 350 m. ilerlenir ve sol kolda bulunan Kurtuluş Sokağa girilerek Dedeoğlu Caddesi üzerinden 200 metre ilerlendiği takdirde Nevzat Sokağa ulaşılmaktadır.Bahse konu taşınmaz; 580,75 m² alana sahip 67 ada 45 parsel üzerinde, bitişik nizam, betonarme kargir yapı cinsinde, bodrum + zemin + 4 normal kat + çatı katı olarak inşa edilen yapının 1. Normal katında konumludur. Yapının tüm katları mesken olarak kullanılmaktadır. Yapının her katında birden fazla bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bu bağımsız bölümler genellikle öğrencilerin tercih ettiği tarzda stüdyo tipi dairelerdir. Yapının girişi yol +1,5 metre kotundan sağlanmaktadır. Bina dış cephesi plastik boyalıdır ve mantolama çalışması yapılmıştır. Giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holü ve merdivenler mermer döşeme, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Bina girişi batı yönündeki giriş kapısından sağlanmaktadır. Binada içerisinde iki adet asansör bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgazdır. Yapılan incelemelere göre 1. Normal katta bulunan 18 no'lu bağımsız bölüm; 42 m² kullanım alanına sahip 1+1 şeklinde bir dairedir. Mutfağı içerisinde bulunduran yaşam alanı, oda, hol, banyo+wc den oluşmaktadır. Zeminler; oda, yaşam alanı ve holde ahşap laminant parke, banyo+wc de ise seramiktir. Duvarlar odalarda yağlı boya, banyo ve wc'de seramiktir. Tavanlar plastik boyalı olup kartonpiyerlidir. Giriş kapısı çelik kapı olan dairenin iç mekân kapıları amerikan ahşap doğrama olup, cam çerçeveleri pvc'dir. Daireye ait mutfak dolapları bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgazdır. Daireye ait kombi ve doğalgaz saati bulunmamaktadır. Daire yapının önü olarak sayılabilecek Nevzat Sokağa bakmayıp komşu parsele bakmaktadır. Daire kıymet takdiri tarihi itibarı ile boş durumda olup söz konusu daire aileden ziyade öğrenci vb. kişilerin konaklaması için daha uygundur. Bağımsız bölümün güneydoğu yönüne cephesi bulunmaktadır. Yapıda ısı yalıtımı amaçlı mantolama çalışması yapılmıştır. Bağımsız bölümün tavan kısımlarında rutubetlenmelere rastlanmaktadır.PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

Adresi :Bilecik İli, Merkez İlçesi, İsmetpaşa Mahallesi, Nevzat Sokak No:15-17 Kat: 1, 18 Nolu

Bağımsız Bölüm (Tapu Kayıtlarında İsmetpaşa Mah. 67 Ada 45 Parsel). Merkez / BİLECİK

Yüzölçümü : 580,75 m2

Arsa Payı : 13674/929200

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 63.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Diğer : Güncel Tapu Kaydında Olduğu Gibidir. ...K.M ne çevrilmiştir.Yönetim

planı:22/01/2013

1. Satış Günü : 28/02/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 28/03/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Bilecik Adliyesi,Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN 544)

İlgili Haberler

Bu haber toplam 1954 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.