T.C. GÖLPAZARI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. GÖLPAZARI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2016/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.GÖLPAZARI(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU2016/1 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri :Gölpazarı Sulh Hukuk Mahkemesinin 2013/241 Esas ve 2014/247 karar sayılı ilamı ile ortaklığın giderilmesi yolu ile satılmasına karar verilen, Bilecik İli, Gölpazarı İlçesi, İstiklal Mah. Vezirhan Caddesinde bulunan 16 ada, 3 parsel nolu taşınmaz 286,00 m2 yüzölçümüne sahip olup, tapudaki vasfı bahçeli ahşap iki katlı ev şeklindedir.Taşınmazın üzerinde 55 m2 oturum alanına sahip 83 kapı giriş numaralı iki katlı ahşap taşıyıcılı kerpiç bir ev ve 55 m2 oturum alanına sahip, bu eve bitişik nizam olarak inşa edilmiş aynı özelliklerde bir başka iki katlı ev ve yine diğer iki eve bitişik 40 m2 oturum alanına sahip tek katlı basit bir ahşap depo bulunmaktadır. 83 kapı nolu evin giriş kapısı camlı demir kapı, alt kattaki odanın penceresi plastik doğrama, diğer camlar ise ahşap doğramadıır.Bu ev genel olarak bakımlıdır.83/A kapı nolu evin giriş kapısı ise eski ahşap kapı olup, tüm pencereleri ahşap doğramadır.Genel görüntü olarak bakımsızdır. Her üç taşınmazın da tahmini yaşı 45+ şeklindedir. Taşınmazların bulunduğu bahçede 3 adet 12-15 yaşlarında asma; 1 adet 12-15 yaşlarında vişne ağacı; 4 adet 8-10 yaşlarında kiraz ağacı; 1 adet 18-20 yaşlarında kiraz ağacı; 1 adet 18-20 yaşlarında erik ağacı; 3 adet 20-25 yaşlarında dut ağacı; 1 adet 12-15 yaşlarında elma ağacı ve 1 adet 18-20 yaşlarında incir ağacı bulunmaktadır.

İmar Durumu :Belediyenin Bitişik nizam 4 kat konut + ticaret alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 82.890,43 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler: kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 11/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Gölpazarı Belediyesi 1 Nolu Düğün Salonu -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                            (BN 480)

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.