T.C.  OSMANELİ  İCRA DAİRESİ  2016/96 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. OSMANELİ İCRA DAİRESİ 2016/96 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

OSMANELİ

İCRA DAİRESİ

2016/96 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz Bahçe niteliğinde olup, parselin kuzeyinde arazi yolu olduğu, doğuya doğru % 2-3 meyilli olduğu, güneyindeki ağlan köy yerleşim merkezine yaklaşık 1,2 km mesafede olduğu, toprak yapısının killi tınlı yapıda, göletten sulanabilir bir tarım arazisi olduğu, keşif esnasında parselin tamamı üzerinde 18-20 yaşlarında erik ağaçları olduğu tespit edildi.

Adresi : Bilecik İl, Osmaneli İlçe, Ağlan Köyü, Saylar Mevkii ,104 Ada 16 Parsel

Yüzölçümü : 5.039,67 m2

İmar Durumu : Mücavir alan dışında

Kıymeti : 75.595,05 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : dosyasında

1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 30/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi(Belediye Karşısı Balaban Anaokulu Yanı)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (BN 528)

Bu haber toplam 1605 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.