T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2013/177 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2013/177 TLMT.  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SÖĞÜT
İCRA DAİRESİ
2013/177 TLMT.
 TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen tasınmazın cinsi, niteligi, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TASINMAZIN
Özellikleri  : Bilecik Il, Sögüt Ilçe, 2514 Parsel No, Alan Mahalle/Mevkii, Yakacık Köyü, Köy yerlesim alanına uzak, kıraç özelliktedir. Parsel içerisinde bakımsız bag omçaları vardır.% 1-2 meyilli, kumlu tınlı toprak yapısındadır. Hali hazırda zirai gelir elde edilmemektedir.Yol vardır. Elektrik yoktur.
Yüzölçümü   : 4.125 m2
Arsa Payı    : Tam
Imar Durumu  : Yok
Kıymeti   : 20.625,00 TL
KDV Oranı  : %18
Kaydındaki Serhler:
1. Satıs Günü  : 24/06/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satıs Günü : 19/07/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
Satıs Yeri : Sögüt Belediyesi Sosyal Yasam Merkezi - Orta Mah. Belediye Sk. No:12 (T. Is Bankası Karsısı) Sögüt
Satıs sartları :
1- Ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen degerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satıs giderlerini geçmek sartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadıgı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki besincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen degerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satıs giderlerini geçmesi sartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satıs talebi düsecektir.
2- Artırmaya istirak edeceklerin, tahmin edilen degerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satıs pesin para iledir, alıcı isteginde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, tasınmazın aynından dogan vergiler satıs bedelinden ödenir.
3- Ipotek sahibi alacaklılarla diger ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanagı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylasmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satıs bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse Icra ve Iflas Kanununun 133 üncü maddesi geregince ihale feshedilir. Ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diger zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. Ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Sartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildigi takdirde isteyen alıcıya bir örnegi gönderilebilir.
6- Satısa istirak edenlerin sartnameyi görmüs ve münderecatını kabul etmis sayılacakları, baskaca bilgi almak isteyenlerin 2013/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlügümüze basvurmaları ilan olunur.
(IIK m.126)
(*) Ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karsılık gelmektedir.            

(BN 197)

Bu haber toplam 1519 defa okunmuştur