T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2016/202 TLMT.

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2016/202 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 319 Ada No, 666 Parsel No, Kayhan Mh. Türbe Mevkii, B Blok, İkinci Kat, 10 Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina 2 adet bitişik nizam B+Z+4 kattan oluşmaktadır. Bina asansörlü olup doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. Bina şehrin gelişmiş bölgesinde yer almakta olup şehir merkezine 400mt mesafededir.
Bağımsız Bölüm Mustafa Şeker Cd'sine bakmaktadır. Daire 3 Oda, 1 Salon, Hol, Mutfak, Wc, Banyo, Kiler ve Balkondan oluşmaktadır. Odalar laminat parkedir. Banyo ve wc fayans kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire camları pvc doğramadır. Binadan her katta 3 daire bulunmaktadır. Bölüm kuzey cephelidir. Binanın ısı yalıtımı yapılmıştır.
Arsa Payı :90/2520
İmar Durumu :İnşaat tarzı Belediye ve İmar planı sınırları içerisindedir.
Kıymeti :150.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 02/05/2017 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Orta Mh. Belediye Sk. No:12 (T.İş Bankası
Karşısı) Söğüt / BİLECİK
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/202 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                                                                                          (BN 68)

Bu haber toplam 1557 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.