T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2016/48 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2016/48 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.SÖĞÜTİCRA DAİRESİ2016/48 TLMT.TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Bilecik İl, Söğüt İlçe, KöyKarşısı Mahalle/Mevkii, Küre Köyü,Dosyaya konu 0 ada 2889 numaralı parsel Bilecik İli Söğüt İlçesi Küre Köyü Köykarşısı mevkiinde yer almakta olup Fadime GÖKTAŞ adına kayıtlı, hissesiz bağ vasfında ve 1.900,00 m² büyüklüğündedir. Parsel köy yerleşim alanına yakın, toprak yapısı itibariyle killi-tınlı karakterde, az taşlı, eğimi % 0-1 civarında tarım arazisi niteliğindedir. Söz konusu parsel üzerinde halihazırda tarımsal faaliyet yapılmadığı ancak önceki yıllarda bağ olarak kullanıldığı üzerindeki bağ omcalarından anlaşılmaktadır. Ayrıca parsel üzerinde kendi haline bırakılmış 1 adet zeytin ve 1 adet kayısı ağacı bulunmaktadır. Parselin toprak yapısı, tarla yollarına, ana yola ve yerleşim birimine mesafesi, alanı, konumu, eğimi, ürün yetiştirilebilme çeşitliliği gibi objektif kriterler göz önüne alınarak 1 m²?sinin 6,00 TL den alınıp satılabileceği tespit edilmiş olup, arazinin toplam değeri; 1.900,00 m² x 6,00 TL = 11.400,00 TL dir.

Adresi :Bilecik ili , Söğüt ilçesi , Küre Köyü Yüzölçümü : 1.900 m2

Arsa Payı :Tam. İmar Durumu : İmar Planı dışındadır

Kıymeti :11.400,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Tapu Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü :11/01/2017 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü :08/02/2017 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri :Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi - Orta Mah. Belediye Sk. No:12

(T. İş Bankası Karşısı) Söğüt

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/48 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                       (BN 490)

Bu haber toplam 1527 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.