T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ

2016/177 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bilecik İl, Söğüt İlçe, 313 Ada, 1 Parsel, Kayhan Mahallesi / Taşlıca Mevkii, Zemin Kat No     :6 Bağımsız
Bölüm Söğüt İlçesi girişinin yan tarafında bulunan küçük sanayi sitesindedir. Taşınmazın bulunduğu blok sanayinin orta kısmındaki blokta bulunan Bilecik tarafına daha yakındaki köşe dükandadır. Bilirkişi raporunda dükkanın taban alanı 60m2 asmakatı 30m2 toplamda 90m2 olduğu belirtilmiştir. Taban döşeme kaplamaları beton duvarları sıva üstü boyadır. Taşınmaz Söğüt ilçe merkezine 3200m mesafededir. Taşınmaz tapu kaydında 06/12/1998 tarihli
ASKERİ GÜVENLİK BÖLGESİ İÇERİSİNDEDİR şerhi mevcut olup ilgili mevzuat dikkate alınmalıdır.
Arsa Payı       :20/200
İmar Durumu :Belediye Sınırları ve İmar Planı içerisindedir.
Kıymeti          :58.015,88 TL
KDV Oranı     :%18
Kaydındaki Şerhler : "ASKERİ GÜVENLİK BÖLGESİ İÇERİSİNDEDİR." ve "Yönetim Planı:19/02/2007" ve diğerleri tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/04/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 16/05/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Orta Mh. Belediye Sk. No:12
(T. İş Bankası Karşısı) Söğüt / Bilecik
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden,
ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/177 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                                                                                                    BN(82)

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.