TÜGVA Yalanladı!

TÜGVA Yalanladı!

TÜGVA hakkında çıkan kadrolaşma ve usulsüzlük iddiaları üzerine Türkiye’de eş zamanlı Bilecik’te de sabah namazına müteakiben basın açıklaması yaptı. Kayı Boyu Camii’nde sabah namazında buluşan TÜGVA, namaz sonrasında açıklamada bulundu.

TÜGVA hakkında çıkan kadrolaşma ve usulsüzlük iddiaları üzerine Türkiye’de eş zamanlı Bilecik’te de sabah namazına müteakiben basın açıklaması yaptı. Kayı Boyu Camii’nde sabah namazında buluşan TÜGVA, namaz sonrasında açıklamada bulundu. TÜGVA Bilecik İl Başkanı Miraç Çomran yapılan iddiaları yalanladı. Sabah namazında Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun katılırken, basın açıklamasında TÜGVA üyeleri, AK Parti İl Başkanı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti Bilecik İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Karadayı ve AK Parti’nin kadrolardan katılım gerçekleşti. Fakat Bilecik’te bulunan hükümete yakın STK’ların katılım göstermemesi dikkat çekti.

tugva-hakkinda-cikan-kadrolasma-ve-usulsuzluk-iddialari-uzerine-turkiyede-es-zamanli-bilecikte-de-sabah-namazina-muteakiben-basin-aciklamasi-yapti-kayi-boyu-camiinde-sabah-namazinda-bulusan-tugva-namaz-sonrasinda-aciklamada-bulundu.jpg

Türkiye Gençlik Vakfı’nın açığa çıkmış olduğu kadrolaşma listeleri, usulsüz kamu binalarının tahsis edildiği ve kamudan büyük destek iddialarının gündeme gelmesi ile birlikte TÜGVA Bilecik sabah namazı programında buluştu. TÜGVA Bilecik İl Başkanı Miraç Çomran “KADROLAŞMA İFTİRASI” açıklaması yaptı.

Kayıboyu Camii önünde açıklama

tugva-hakkinda-cikan-kadrolasma-ve-usulsuzluk-iddialari-uzerine-turkiyede-es-zamanli-bilecikte-de-sabah-namazina-muteakiben-basin-aciklamasi-yapti-kayi-boyu-camiinde-sabah-namazinda-bulusan-tugva-namaz-sonrasinda-aciklamada-bulundu-001.jpg

TÜGVA Bilecik İl Başkanı Miraç Çomran açıklamada şunlara değindi;

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Şehir Hatları Tic. AŞ arasında İstanbul ADALAR Gençlik merkezimiz için 2018 yılında 10 yıllık kira sözleşmesi imzalanmış,

Günümüz İBB yönetimi sözleşmeyi, hukuksuzca tek taraflı feshetmiştir.

Akabinde, hukuksuzca binamızı işgal etmiş, zabıtalar VAKFA AİT OLAN eşyalarımızı gasp etmiş, ARKADAŞLASRIMIZ DARPEDİLMİŞTİR.

Altını çizerek belirtelim ki, BIRAKIN TAHLİYE KARARINI TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır.

Gelinen son süreçte, YASAL MERCİLERİN vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır.

Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen ETKİ AJANI OLAN bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş,  troll hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır.

YETMEMİŞ BİR SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANI TARAFINDAN VAKFIMIZA VE GENÇLERİMİZE KÜFÜR EDİLMİŞTİR. Bu küfürü sahibine iade ediyoruz.Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz.

tugva-hakkinda-cikan-kadrolasma-ve-usulsuzluk-iddialari-uzerine-turkiyede-es-zamanli-bilecikte-de-sabah-namazina-muteakiben-basin-aciklamasi-yapti-kayi-boyu-camiinde-sabah-namazinda-bulusan-tugva-namaz-sonrasinda-aciklamada-bulundu-002.jpg

Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Gerçekleştirdiğimiz Kuran-ı Kerim ve Siyer eğitimlerini, kültür, sanat, spor projelerimizi gölgelemek, gençlerimiz için çalışan gönüllü kardeşlerimizin şevkini kırmak, bu toprakların kültüründen mayalanmış gençlerin yetişmesine ket vurmak için çabalayanlar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır ve YENİLECEKLER.

Bilinmelidir ki ülkemizin ve milletimizin, milli manevi değerlerine sahip çıkan bir neslin yetişmesi için, yürüttüğümüz tüm gençlik faaliyetlerimize devam ediyoruz!

Bir yerlerden elde ettikleri yalan yanlış bilgilerle tamamen masa başında hazırlanmış asılsız ve sahte belgelerle sözde gazetecilerin, yurtdışında kaçak yaşayan etki ajanlarının, kimlerin fonladığı bilinen medya şirketlerinin bu sahte ve asılsız dosyalarla sosyal medya üzerinden oluşturmaya çalıştıkları algılara, tüm şeffaflığımızla yaptığımız açıklamaların dahi çarpıtılmasına ve manipülasyonlara karşı vakur ve erdemli duruşumuzu koruyor hakkımızdaki yalan ve iftira kampanyasına karşı hukuksal tüm girişimleri yapıyoruz; tüm motivasyon ve enerjimizle gençliğimize hizmet etme yolunda durmaksızın yürüyoruz.

Ülkemizin 81 ilinde gönüllümüzle birlik ve beraberlik içerisinde her geçen gün daha da büyüyoruz.

Ne buyuruyor Efendimiz (s.a.v) :

Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.

HAK YOLDAYIZ,

HAKİKAT PEŞİNDEYİZ,

EFENDİMİZ’in İZİNDEYİZ

ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ.

Çünkü biz TÜGVA’ yız!

Yani Türkiye Gençlik Vakfıyız, Türkiye’nin gençlik vakfıyız!

Unutmayın yalanlarlar değil hakikat kazanacak!

Provokasyon değil itidal kazanacak.

HEP DEDİK YİNE DİYORUZ

YAŞASIN HAKİKAT!

Mevlid Kandilinizi Kutlarım…

İlgili Haberler

Bu haber toplam 2212 defa okunmuştur

Editör
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum