Uğur Mumcu Parkı’nın tanıtımı yapıldı

Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nın yenilenme projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Bilecik Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesinde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nın yenilenme projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Başkan Yardımcıları Vedat Kazıcı ve Hüseyin Yıldız, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bilecik Belediyesi Görevlisi Mimar Özlem Genç, hazırlanan projenin detayları hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

ugur-mumcu-parki1.jpg

BAŞKAN V. SUBAŞI:

‘’Bu proje üzerinde Özlem Hanımla birlikte yaklaşık bir buçuk yıl önce çalışmaya başladık. Projemiz çok güzel şekil aldı. Çünkü inanarak başladık. Bilecik’te olmayan bir şeyleri yapmaya çalıştık. Projemizde çıkış noktamız şu oldu. Atatürk Parkı’nda gerek yer kısıtlığı gerek şartların elvermemesi nedeniyle aktaramadığımız unsurları burada gerçekleştirmeyi hedefledik. Örneğin biyolojik gölet gibi bir unsuru Atatürk Parkına yapamazdık. O detayı burada gerçekleştireceğiz. Diğer yandan Atatürk Parkında yer azlığı şikayeti alıyoruz. Çünkü nüfusumuz büyüyor. Dolayısıyla burayı da güzel bir alternatif olarak değerlendirebiliriz.’’ Dedi.

ugur-mumcu-parki2.jpg

‘’PROJEDE HİÇBİR AĞACA ZARAR VERMEYECEĞİZ, YEŞİL ORANINI ARTIRACAĞIZ’’

Proje kapsamında hiçbir ağacın zarar görmeyeceğini ve yeşil oranının artırılacağına dikkat çeken Başkan V. Subaşı; ‘’Mevcut parkta maalesef çoğu alan yeterli şekilde kullanılmıyordu. İhtiyaç ve lavabo alanları, dinlenme alanları, ışık sistemleri ve miktarı yetersizdi. Gece çocuklar ve aileler güven içinde zaman geçiremiyorlardı. Bununla birlikte şunu da söylemek istiyorum. Projeye yön veren unsur, yeşillik ve ağaçlar oldu. Yürüyüş ve diğer yolları ağaçların köklerine göre gerçekleştirdik.’’ Dedi.

‘’Z KUŞAĞININ KAY KAY İSTEĞİNİ YERİNE GETİRİYORUZ’’

Gerçekleştirilecek proje kapsamında Z kuşağı için kay kay pisti yapacaklarını kaydeden Başkan V. Subaşı, ‘’En güzel ve en güvenli bir kay kay alanını gerçekleştirmek için bu alanda emek veren ve zaman harcayanlarla görüştük, You Tuber’lar ile görüştük. Gençlerimiz için de çok güzel ve hareketli anların yaşanacağı bir ortam oluşturacağız. Bunun dışında basketbol sahamızı daha da güzelleştireceğiz.’’ Dedi.

ugur-mumcu-parki3.jpg

PROJEDE ÖZEL VE AROMATİK BİTKİLER KULLANACAĞIZ’’

Projenin peyzaj kısmı hakkında da bilgi veren Başkan V. Subaşı, ‘’Büyük bir özenle hazırladığımız projemizde özel ve aromatik bitkiler kullanacağız. Suyun önemini biliyoruz. Bunun için sadece dikildiğinde ve sonrasında su istemeyen bitkileri tercih ettik. Lavanta gibi, biberiye gibi bitkileri kullandık. Aynı zamanda kötü hava ve tozu emen bitki türleri olacak.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ÖRDEKLİ PARK ÇOK DAHA GÜZEL BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK’’

Proje kapsamında Ördekli Park diye bilinen alanda da kapsamlı düzenlemeler yapacaklarını kaydeden Başkan V. Subaşı, ‘’Uğur Mumcu’ya yakışır şekilde gerçekleştireceğimiz proje kapsamında ayrıca Ördekli Park diye bilinen alanda da kapsamlı revizyon çalışmamız olacak. Dinlenme alanları, ihtiyaç alanları, seyir alanları oluşturacağız. Halihazırdaki yapıdan daha büyük bir yeme-içme alanı dışında biyolojik göleti de projeye dahil etmiş olacağız’’ şeklinde konuştu.

ugur-mumcu-parki4.jpg

‘’İMALATIN ÇOĞUNU KENDİ BİRİMLERİMİZDE KENDİ EKİPLERİMİZLE YAPACAĞIZ’’

Başkan V. Subaşı açıklamasının sonunda ayrıca projede yer alacak imalat ürünlerinin Bilecik Belediyesi birimlerinde kendi çalışanları tarafından yapılacağı bilgisini vererek, ‘’Projenin çizimi ve diğer kısımları bizim ekibimizin gayretleriyle ortaya çıktı. Dışarıdan profesyonel destek aldığımız kısımlar da oldu. Biyolojik gölet gibi konularda. Ama burada kent mobilyaları, bitki seçimi park ve bahçelerdeki ekiplerimizden ortaya çıktı, malzemeler Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarımızın emeğiyle çıktı.’’ İfadelerini kullandı. 

İzlenme: 4455
VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Benzer Videolar