BAKAN AVCI BİLECİK'TE

BAKAN AVCI BİLECİK'TE

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, AK Parti 17. Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programına katılmak üzere geldiği memleketi Bilecik’te, "AK Parti eğitim faaliyetleri gerçekten Türk siyasetinde bir ilktir. Çünkü AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir" dedi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen AK Parti 17. Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, doğum gününde hemşehrileriyle bir araya geldi. Bakan Avcı’yı AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım, belde ve ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı. 

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından konuşan Bakan Avcı, geç kaldığı için hemşehrilerinden ’Helallik’ istedi. Avcı, "Geç kaldığımız için sizlerden özür diliyor ve helallik diliyorum. Yolda trafik gerçekten yoğundu yağıştan ötürü de baya bir sıkışıklık vardı. Bizde olabildiğince kurallara riayet ederek gelmeye çalıştık. Onun içinde biraz geciktik. Sabrınız içinde çok teşekkür ediyorum" dedi. 

AK Parti eğitim faaliyetlerinin Türkiye'de bir ilk olduğuna vurgu yapan Avcı şöyle devam etti:

"AK Parti kurulduğu günden beri nasıl büyük bir davanın, büyük bir hareketin bugünkü temsilcisi olduğunun bilinciyle pek çok alanda günün şartlarına uygun yeniliklerle siyaset alanımıza girmiştir. Bunların başında da bence özellikle istişareye ve eğitime verdiği önem geliyor. Bizim her yıl bütün parti il başkanları, milletvekilleriyle birlikte, belediye başkanlarımızla birlikte her yıl yaptığımız en az iki defa yaptığımız genel danışma toplantılarının dışında ayrıca her hafta genişletilmiş il başkanları toplantılarıyla, belediye başkanları toplantılarıyla, illerde ilçelerde yönetim kurulu toplantılarıyla, kademe toplantılarıyla, kadın ve gençlik kollarımızın kendi içlerinde yaptıkları faaliyetlerle toplantılarla istişareye ve eğitime ne kadar önem verdiğimiz hepinizin malumudur.

Bakan Avcı konuşmasının devamında bu yılki eğitim faaliyetlerinin ana temasının Güçlü Türkiye kavramı olduğunu anlatarak, “Hepimiz biliyoruz ki Güçlü Türkiye demek aynı zamanda bugün Türkiye’nin çevresinde, yakınında, uzağında Türkiye’ye yönelik uygulanan siyasetlerin, uygulanmak istenen politikaların, kurulmak istenen tuzakların tezgahlarında doğru anlaşılması için çok anahtar bir kavramdır. Türkiye’nin güçlü olmasıyla kendisine kurulan tuzaklar arasındaki ilişkiyi iyi anlarsak bugün nerede olduğumuzu, nereden nereye geldiğimizi, buradan nereye doğru gitmekte olduğumuzu daha iyi anlarız ona göre de kendimizi o günlere daha iyi hazırlarız. Onun için bu eğitim faaliyetlerinin bu yıl Güçlü Türkiye ana teması etrafında düzenlenmiş olması bence çok anlamlı. Çünkü hepimiz biliyoruz çok farklı yöntemlerle ilk günden beri kurulduğumuz günden beri farklı farklı yöntemlerle bürokratik, yargısal ve en sonunda da terörist saldırılarla önümüzün kesilmek istendiğini hep beraber gördük yaşadık. Bu ve bunların hiç birisi Güçlü Türkiye kavramından ayrı düşünülemeyecek girişimlerdir. Türkiye güçlendikçe, Türkiye kendi yolunu kendisi çizmeye başladıkça bu konuda niyetlerinin beyanı bile bir takım şer güçlerinin harekete geçmesi için yetti. Çok şükür bunun her biri milletimizin feraseti ile yönetimlerimiz, liderlerimizin, parti organlarımızın ve bütün milletimizin halkımızın feraseti ile gayreti ile aşıldı bugüne kadar geldi. Ama her şeyden önce Allah’ın lütfü ile bütün bu badireler atlatıldı. Onun için öncelikle Cenab-ı Hakk’a bizi bütün bu belalardan muhafaza buyurduğu için ne kadar hamd etsek azdır. Ben bugünkü dersimizi büyük ölçüde yerel yönetimler ve kültür ilişkisi üzerine inşa etmeyi düşünmüştüm. O genel başlık altında birazdan dersimize geçtiğimiz zaman inşallah AK Parti yerel yönetimlerde ve kültür politikalarında ne tür yenilikler yaptı ne tür hedefler belirledi bu hedeflere ne oranda ulaşılabildi bundan sonra bu hedeflere ulaşmak için hep birlikte neler yapmamız gerektiği konusunu birlikte konuşacağız inşallah" dedi

Konuşmaların ardından AK Parti 17. Siyaset Akademisi Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı basına kapalı bir şekilde devam etti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 2394 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum