BELEDİYE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI!

BELEDİYE BİR İLKE DAHA İMZA ATTI!

Bilecik Belediyesi tarafından, Mimari Projelerin Eletronik Ortamda Paylaşım Sistemi konusunda Türkiye'de, ilk olan bir çalışmaya imza atıldı.

Bilecik Belediye Başkanlığı ve Tapu Kadastro Eskişehir 17. Bölge Müdürlüğü arasında; Türkiye'de ilk defa Bilecik'te hayata geçecek olan Mimari Projelerin Elektronik Ortamda Paylaşım Sistemi protokolü imzalandı. 

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan yeni sistem kapsamında mimari projelerin elektronik ortamda paylaşımı,  çağın gereklerine en uygun şekilde yapılarak, vatandaşlarımızın kurumlar arasındaki işlemleri daha etkin ve hızlı şekilde gerçekleştirmeleri sağlanacak. 

bir-ilke-daha-imza-atildi2.jpg

Bilecik Belediye Başkanlığı ve Tapu Kadastro Eskişehir Bölge 17. Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile; kurumlar arası veri paylaşımı sayısal ortamda çok daha hızlı ve güvenilir şekilde gerçekleştirilecek.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kısa bir süre önce uygulamaya konulan  ve Türkiye'de ilk olması dolayısıyla büyük önem taşımaktadır. Protokol ile özellikle Tapu Müdürlüğü'nün arşivindeki mimari projelerin kullanıcılar açısından erişimi kolaylaştırılmaktadır. Belediye Hizmetlerinin dikey mülkiyete ilişkin teknik hizmetleri ve ve vatandaşların sorunlarını daha kısa yoldan doğru şekilde çözme imkanı sunacak. Protokol ile ayrıca gerek belediye gerekse tapu hizmetleri, bilgi iletişim çağına uygun ve e-devlet konseptine entegre edilebilecek yapıya kavuşmuş olacak.

Sistem sayesinde gayrimenkul değerleme, dikey mülkiyet aplikasyonu ve kredi sektöründe vatandaşın taleplerinin hızlı ve gerçeğe uygun karşılanmasına büyük ölçüde katkı sağlanması beklenmekte.

Sistem ile ayrıca kurumlar arası bilgi ve dökümantasyon alışverişi daha hızlı ve etkin olurken, kurumlar arasındaki evrak sirkülasyonu daha ucuz ve hızlı olacak. Sistem ile ayrıca hem iş gücü hem kullanılan malzemelerde büyük bir tasarruf elde edilecek.

Bilecik Belediye Başkanlığında imzalanan protokol, Belediye Başkanı Selim Yağcı ile Tapu Kadastro Eskişehir Bölge 17. Bölge Müdürü Cevdet Kılıç tarafından imzalandı.

Kaynak:Sinan ÖNCE

Bu haber toplam 2452 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum