BİLECİK, İZMİR FUARINDA TANITILACAK

BİLECİK, İZMİR FUARINDA TANITILACAK

Bilecik Belediyesi, bu yıl 8 ile 10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Turizm Fuar ve Kongresinde Bilecik'in en iyi şekilde tanıtacak.

Marmara bölgesinde turizmin yeni cazibe merkezlerinden olan Bilecik, Bilecik Belediyesi'nin turizm ve tanıtım alanında gerçekleştirdiği birçok faaliyet ile fuara damga vurmaya hazırlanıyor.

Bu yıl 8-11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı, Türkiye’nin ve değişik bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen bir organizasyon.

3 gün boyunca şehirlerini tanıtıldığı fuarda Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde hazırlanan faaliyetlerle Bilecik'in sesini duyuracak.

Bilecik Belediyesi, 'Marka Şehir Bilecik’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, turizm değerleri, doğal güzellikleri, yöresel ürünlerini, görsel ve basılı materyaller ile destekleyerek, fuara katılıyor.

MARMARANIN CAZİBE VE YATIRIM MERKEZİ BİLECİK FUARDA TANITILACAK

Son dönemde gerek sahip olduğu doğal güzellikleri ve turizm değerleri ile gerek tarihi değerleri ile sesini duyuran Bilecik, Marmara'nın cazibe ve yatırım merkezi olarak yer alacak.

İlimizin tanıtımı için büyük bir fırsat olan bu fuarda çeşitli ulusal televizyon kanalı ve haber ajanslarına röportajlar vererek, ilimizi tanıtma fırsatı bulduğumuz için de çok mutluyuz. Hem, yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmelerde hem de izlediğimiz bu tabloda Bilecik'imizi, hazırladığımız stantta tanıtacağız'' ifadelerini kullandı.

“Fuarizmir” alanında gerçekleşecek Fuara Eskişehir ili B Salonu E118 no.lu, Bilecik ili ise A Salonu D124 no.lu stant alanlarına kurulacak özel stant tasarımıyla katılım sağlayacak. Fuar süresince ziyaretçilere Eskişehir ve Bilecik illerinin turizm potansiyeli tanıtılacak.

Bu yıl 10.su düzenlenecek olan fuarda Eskişehir ve Bilecik, tarihi ve kültürel zenginliklerini ön plana çıkaracak stantlarıyla, turizm sektöründe yer alan tüm kurum ve kuruluşlar ile yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sunulacak. 

FUARA DEVLET VE HÜKÜMETTEN ÜST DÜZEYDE PROTOKOL ÜYELERİ KATILIYOR

Devlet ve hükümet yetkililerinden oluşan üst düzeyde katılımın olacağı fuar; 8 Aralık 2016 Perşembe günü, İzmir D Holü Oditoryum Salonunda saat 11.00’de fuar açılışı yapılacak ve online kayıt yapılarak ziyaret edilebilecek. 

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan K.K.T.C. Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seyahat acantası yetkilileri ile birçok turizmcinin katılacağı fuar, 11 Aralık 2016 Pazar günü saat 18.30’da kapılarını ziyaretçilere kapatacak.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrin tanıtımına katkı sağlama amaçlı hazırlanmış Şeyh Edebali temalı 3 boyutlu Bilecik Tanıtım Filmi, stant alanında yer alacak mini gösterim salonunda ilgililer tarafından izlenebilecek.

 

Kaynak:Sinan ÖNCE

Bu haber toplam 2057 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum