Bilecik Memur Sen "Kayı Anıtı'nın Sökülmesini Esefle Kınıyoruz."

Bilecik Memur Sen "Kayı Anıtı'nın Sökülmesini Esefle Kınıyoruz."

Geçtiğimiz cuma günü Bilecik Belediyesi'nin Kayı Anıtı'nı sökmesinin ardından bir çok vatandaşın, siyasi ve kurumların verdiği tepkilere bir yenisi de Bilecik Memur Sen İl Temsilciliğinden geldi.

Bilecik Memur Sen İl Temsilciliği yapmış olduğu açıklamada bulunulan eylemi esefle kınadıklarını ifade ederken "15 temmuz günü tankların önünde nasıl milletimiz durduysa,  aynı şekilde Bilecik Belediyesi iş makinelerinin önünde duracağımızın bilinmesini istiyoruz." şeklinde beyanda bulundu. Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi :

"10 Temmuz 2020 tarihinde Bilecik Belediyesi iş makinelerince sessiz sedasız ve  zamanlaması çok manidar olan bir günde yıkılan Kayı Boyu amblemi kamuoyunda derin bir üzüntü meydana getirmiştir.  Ayasofya’nın 86 yıl sonra zincirlerinden kurtularak ,  müzelikten çıkarılması,  Fatih Sultan Mehmet Hanın vasiyetine uygun olarak camiye dönüştürüldüğü gün ,  Belediye Başkanı tarafından Şeyh Edebali Kongre Merkezi önündeki Kayı boyu anıtının kaldırılmasını BİLECİK MEMUR SEN İL TEMSİLCİLİĞİ olarak esefle  kınıyoruz. Daha önce Bilecik Belediyesi'ndeki Osmanlı figürleri, Şeyh Edebali Türbesindeki Tarih şeridinde bulunan yazıları, şimdi de kongre merkezi önündeki Kayı Boyu Anıtının sökülmesi akıllara birçok soruları yeniden getirmiştir.  Bilecik Memur-Sen il Temsilciliği olarak gelinen bu noktada,  Bilecik Belediye Başkanı Sayın Semih Şahin'i duyarlı davranmaya, milletimizin hassas noktalarında , provokatif eylemlerden uzak durmaya , bu gibi yıkım ve sökme işleminde önceden kamuoyunu bilgilendirme yapmaya davet ediyoruz. Bilecik Memur-sen il Temsilciliği olarak konunun yakınen takipçisi olacağımızı, bundan böyle milletimizin hassas noktalarında yapılacak her yıkım ve sökme işlemlerinde, tıpkı 15 temmuz günü tankların önünde nasıl milletimiz durduysa,  aynı şekilde Bilecik Belediyesi iş makinelerinin önünde duracağımızın bilinmesini istiyoruz."  

Bu haber toplam 4122 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bilecik Haber