BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDEN İLK

BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDEN İLK

Bozüyük Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek ilçe genelinde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar için ‘Evde Bakım Hizmeti’ başlattı.

1-008.jpg
Bozüyük Belediyesi, insan odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile Bozüyük halkına hizmet etmeye devam ediyor. Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın önderliğinde hayata geçirilen “Evde Bakım Hizmeti” projesi kapsamında; “1- 65 yaş üstü, kendi başına hareket edemeyen, kendi işini göremeyen engelli ya da yaşlı vatandaşlara, 2-evinde bakmakla yükümlü olduğu engellisi bulunan ailelere, 3-  ailesiyle birlikte yaşayan fakat yataktan kalkamayan ya da dışarıya çıkarak kendi işini göremeyecek durumdaki vatandaşlara saç, sakal tıraşı gibi kişisel bakım hizmeti, 4- Yapılan incelemenin ardından bu şartlardan en az birini sağlayan ve maddi durumu yetersiz olan ailelere” hizmet verilecek. Evlerde genel temizlik çalışmalarının yanı sıra elektrik ve su tesisatı gibi bakım ve onarımlar da yapılacak.
“Evde Bakım Hizmeti” Ekibi; 2 kişilik genel temizlik ekibi, 1 berber, ihtiyaca göre tamir ekibi ve 1 araçla göreve başlayarak ilk ev ziyaretlerini gerçekleştirdi. Yenidoğan Mahallesi’nde bir evi ziyaret eden ekip cam silme, süpürge, yer silme ve evin düzenlenmesi gibi genel temizlik çalışmaları ile evi tertemiz hale getirdi. Ayrıca ücretsiz saç sakal tıraşı hizmetine yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Aceze Evi’nde kalan yaşlılardan başlayan ‘Evde Bakım Hizmeti’ ekibi engelli bir gencin de saç tıraşını yaptı.

2-008.jpg
Bozüyük’te ilk kez hayata geçirilen bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar 314 67 00 numaralı belediye telefon hattını veya AK Masa 153 numaralı ücretsiz telefon hattını arayarak görevlilere taleplerini bildirecekler. Gelen talepler doğrultusunda ailelerin evlerinde yapılan tahkikatlarda,  kişilerin şartlara uygun olup olmadığı incelenerek uygunluğu tespit edilen ailelere ‘Evde Bakım Hizmeti’ verilecek. ‘Evde Bakım Hizmeti’ Ekibi bir program dâhilinde bu hizmetten faydalanacak aileleri önceden bilgilendirerek ev ziyaretlerini gerçekleştirirken gelen talepler doğrultusunda bu ziyaretler, belirli periyotlar halinde tekrarlanarak devam edecek.  

 

Kaynak:İsmet CEP

Bu haber toplam 2525 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.