BŞEÜ kararını açıkladı

BŞEÜ kararını açıkladı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Senatosu, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında eğitim-öğretimin uzaktan öğretim yoluyla yürütülmesine karar verdi.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Senatosu, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında eğitim-öğretimin uzaktan öğretim yoluyla yürütülmesine karar verdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, mezun olmak için iş yeri uygulaması derslerini almak zorunda olan öğrencilerin küresel salgın ile ilgili gerekli tedbirleri almaları ve uygun şartlarda işletme bulmaları durumunda eğitimlerini uygulamalı olarak yapabilecekleri ve öğrencilerin sigorta işlemlerinin üniversite tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

Ayrıca, öğrencilerine resmi internet sitesi üzerinden bir mesaj yayınlayan BŞEÜ yönetimi, şu ifadeleri kullandı:

“Covid-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini artırarak devam etmektedir. Bu durum, hayatımızın olağan akışını olumsuz etkilemekte ve bizleri her geçen gün yeni kararlar almaya sevk etmektedir. Henüz salgının ilk günlerinde üniversite yönetimimizin almış olduğu kararla uzaktan eğitime geçerek 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemini bu şekilde tamamladık. Alınan tedbirler çerçevesinde yaz okulu eğitimimizi de uzaktan eğitim uygulaması ile başarılı bir şekilde tamamladık.

Üniversitemizde yaptığımız dezenfeksiyon çalışmaları, sosyal mesafe prensipli derslikler, açık ve erişilebilir imkanlarımız yüz yüze eğitim için hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızın yalnızca bir kısmı olmasına rağmen, son günlerde artan yeni vaka sayıları 2020-2021 eğitim yılı güz dönemi için yüz yüze eğitimi imkansız hale getirmiştir. Üniversitemize ülkemizin 81 ilinden ve yurtdışından gelecek yaklaşık 18 bin öğrencimizin oluşturacağı etkileşim hem sizin hem de ilimiz için çok da hafife alınamayacak riskler doğuracaktır. Her ne kadar üniversitenizi çok özlemiş de olsanız sizlerin sağlığı bizim birincil unsurumuzdur. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak siz sevgili öğrencilerimizin, ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın ve tüm ulusumuzun sağlık önceliğini dikkate aldığımızda uzaktan eğitim modelinin kaçınılmaz olduğu kanaatine vardığımızı üzülerek ifade etmekteyiz.

Uzaktan eğitimle ilgili detaylı bilgilendirme önümüzdeki günlerde üniversitemiz web sitesinden yapılacak olup süreçle alakalı tüm soru ve sorunlarınızı iletişim kanallarımızın tamamından bizlere iletebilirsiniz. Hiçbir öğrencimizin sağlığında en ufak bir problem yaşamadan bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Bizler, sizler için sürekli olarak çalışmalarımıza devam ederken sizler de hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin sağlığı için lütfen kurallara eksiksiz uyun ve tedbirden asla vazgeçmeyin.”

Kaynak:M. Bahadır ORAL

Bu haber toplam 3330 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Bilecik Haber