“Bu gidişata dur diyeceğiz!”

“Bu gidişata dur diyeceğiz!”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Arslanboğa, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Arslanboğa, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cafer Arslanboğa, ülkemizde görülen orman yangınları başta olmak üzere koronavirüsü ile mücadele ve Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında önemli mesajlar verdi. AK Parti iktidarının ülkeyi yönetemediğini belirten Arslanboğa, iktidarın yanlış politikalarının faturasını vatandaşın ödediğini söyledi. 

Türkiye’nin her geçen gün kötüye gittiğini ve vatandaşların çok büyük bir darboğaza sokulduğunu kaydeden Arslanboğa, Yeniden Refah Partisi kadrolarının Türkiye’yi ayağa kaldırmaya hazır olduğunu bildirdi. Arslanboğa, gazetemize yaptığı açıklamada, “Bu gidişata ‘Dur’ diyebilecek tek güç Yeniden Refah Partisi’dir. Çünkü biz daha önce yaptık yine yapacağız inşallah. Biz Milli Görüşçüler hiçbir zaman aldanmadık, aldatmadık” ifadelerini kullandı. 

Arslanboğa, dikkat çeken mesajlar verdiği açıklamasında, şunları kaydetti:

“Değerli halkımızı aydınlatmak adına basın açıklamalarımıza devam ediyoruz. Öncelikli olarak şuan ülkemizdeki yangınlar halkımızı derinden üzmüştür. İnşallah bir an önce bu sıkıntılardan kurtulmayı mevlam bizlere nasip etsin. Bu hadiseyle vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yangınlardan zarar gören ailelere hükümetimiz gereken yardımı yapmalıdır. Bu gibi afetlerde ülke olarak felaketlere önceden tedbir almak yerine olan olduktan sonra müdahale ediyoruz. Yine bu konuda uçakların yetersizliği gizlenmektedir. Cumhurbaşkanlığı filosunda 13 adet uçak bulunurken yangın söndürme ile alakalı uçakların olması ancak kullanılamayacak vaziyette olması manidardır. Bu durumun izah edilebilir tarafı yoktur.

Yine aşı ile alakalı kısımda Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın açıklamalarında belirttiği gibi ülkemizde ve diğer ülkelerde aşılama başladıktan sonra hastalığın artarak devam ettiği görülmektedir. İngiltere, Tayland, Endonezya örnekleri göstererek aşılama öncesi ve sonrası vaka artışlarını işaret etti. Endonezya’da aşılama başlanıncaya kadar 818 bin vaka 25 bin ölü sayısı görülürken aşılamanın yapıldığı ilk altı aydan sonra 3 milyon 239 bin hasta 80 bin 800 ölü sayısına ulaşıldı. Yine diğer bir örnek Tayland’da pandemi başlangıcından Mart ayına kadar 26 bin vaka 85 kişi sayısındayken aşılamanın 4. ayından sonra 543 bin 36 hasta sayısı ölü sayısı ise 4397’ye yükselmiştir. Yetişkin nüfusun tamamını aşılayan İngiltere’nin vaka sayısı 50 bini aştı yeniden kapanma gündemde. Dünya genelinde vaka sayısı günlük 150 bin iken bu yıl yaz ayında en az 3 milyar insanın 1. doz aşılandığı bir dünyada günlük  vaka sayısı 550 bini aşmış durumda. Bütün bu istatistikler aşılamanın vakayı önleyemediğini gösteriyor. Mevcut aşıların bilimsel süreci tamamlanmadan kullanıma başlanılmıştır. Birçok bilim adamının dediği gibi bu sıvılara aşı değil, aşı adayı demek daha doğru olacaktır. Üreticinin sorumluluk kabul etmediği aşıların topluma yapılması doğru değildir. Faz çalışmaları insan ve hayvan deneyleri tamamlanmayan bu sıvıların özellikle de genetik bozulma, kanser ve otoimmün hastalıkları riski olan mRNA aşılarının yapılması büyük tehlike arz ediyor. Bu durumda aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımıza neden yaptırdın diyemediğimiz gibi yaptırmayanlara da niye yaptırmıyorsun diyemeyiz.

Yine ülkenin en büyük gündemlerinden biri ekonomi. Halkımız geçilmeyen köprülerin, hasta olarak yatılmayan hastanelerin, geçilmeyen otoyolların bedelini vergi ve zamlarla ödemekten yoruldu. Ankara hızlı tren hattı için 2020 yılında 5 milyon garanti verilmiş 2020 yılında treni kullanan sayısı  740 bin. Kalan 4 milyon 260 bin kişinin bedelini vatandaş ödüyor. Bu böyle iken 2021 yılında hükümet  bu sayıyı 8 milyon garantiye çıkartmış yine ilk 6 ayda 272 bin kişi geçmiş. Yıl sonuna kadar böyle devam edersen fazla 1 milyon kişi geçer. Böylelikle 7 milyon garantiyi halkımız ödemiş olacaktır. Diğer bir  örnek Kütahya Zafer Hava Limanı; 2020 yılında 1 milyon 279 bin garanti verilmiş geçen sayısı 7235 kişi yine 2021 yılında düşmesi gerekirken 1 milyon 317 bin kişi ilk dört ayda uçağı kullanan vatandaş sayısı 61 bu aradaki farkı her zamanki gibi milletimiz ödemektedir. Bu kimlere ödenmektedir? Başı çeken 5 şirketten ikisi Limak ve Cengiz holding olmaktadır. Bu şirketlere ayrıca maliyetler yükseldi diyerek fazla aldıkları ihalelerin yanı sıra kuzey marmara otoyolu için ek maliyet farkı  %65 gösterilmiş ve ödenmiştir. 

EYT’liye gelince biz bu yükü kaldıramayız deniliyor. Emekliye, asgari ücretliye, memura, çiftçiye ve daha nicelerine para bulamayanlar resmen milletimizle dalga geçiyor. Bizler bu gidişata dur diyebilecek tek gücün Yeniden Refah Partisi olduğunu söylüyoruz. Çünkü biz daha önce yaptık yine yapacağız inşallah. Biz milli görüşçüler hiçbir zaman aldanmadık, aldatmadık” ifadelerini kullandı. 

İlgili Haberler

Bu haber toplam 11805 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Sakarya Gazetesi