• BIST 96.604
 • Altın 242,227
 • Dolar 6,2685
 • Euro 7,3236
 • Bilecik 14 °C

BU NASIL İŞ?

BU NASIL İŞ?

Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri tarafından makamına alınmayan Avdan Köyü Muhtarı Erdoğan Kara’nın feryadını Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi duydu. Avdan Köyü’nün yollarını ve köy içini Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi sıcak asfalt yaptı.

Avdan üvey evlat mı?

Avdanlılar: “Göletimiz var sulama kanalımız yok. 3 yıl önce sulama kanalı müracaatımız var, ses yok. Kendi imkanlarımızla çizdirdiğimiz proje var 1 yıldır bakan yok. 70 bin liralık su pompamız dahi alınmadı. Derdimizi bile anlatamıyoruz. Muhtarımızı Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri makamına dahi alımıyor. Avdan üvey evlat mı?” dediler

Bizi gözden çıkarttılarsa İznik’e bağlasınlar

Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesinden memnuniyetini dile getiren Osmaneli Avdan Köylüleri: “Bilecik İl Özel İdaresi bizim taleplerimize kulak tıkıyor. Muhtarımızı makamına dahi almıyor. Bizi gözden çıkarttılarsa İznik’e bağlasınlar. Biz Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesinden çok memnunuz” diye ifade ediyorlar.

bu-nasil-is2.jpg

Hizmet akışında sorun mu var?

17/25 Aralık darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını dinlemeyip FETÖ toplantısına katılan Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, yine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Uç Beyim dediği muhtarlardan Avdan Köyü Muhtarı’nı makamına almayışı büyük yankı uyandırdı.

Bilecik İl Özel İdare Genel Sekreterinin makamına almadığı muhtarı Vali Tahir Büyükakın makamına davet ederek yaklaşık 2,5 saat görüştü.  Vali Tahir Büyükakın’ın da Cumhurbaşkanımız gibi muhtarlara gösterdiği özel ilgi “Vali makamına davet etti” başlığı ile manşetten kamu oyuna duyuruldu.

Ancak; Ak Parti’den İl Genel Meclis Üyesi seçilen, Ak Parti’nin gurup kararına uymayıp kendi şahsi menfaati için Ak Parti’ye ihanet eden, MHP ve CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri’nin oyları ile adeta İl Genel Meclis Başkanlığı koltuğunu işgal eden ve Ak Parti’den kovulan Oğuz Sertler, Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant’a sahip çıktı.

Tezgahı kim hazırladı?

Şu an Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Serkan Yıldırım’a karşı husumeti olduğu, İl Genel Meclis Başkanlığı döneminin bitmesi ve Ak Parti’nin yeniden Serkan Yıldırım’ı aday göstermesi üzerine Ak Partiye ihanet eden Oğuz Sertler’i MHP ve CHP ile anlaştırma senaryosunu yazdığı iddia edilen Bilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreteri bu tezgahı hazırladıysa Avdan köyünde yaşanan bu sıkıntı hazırlanan bu tezgahın neticesi mi? 

Bu da mı yalan?..

Avdan köyü muhtarını makamına almadığı haberlerine Vali Tahir Büyükakın’ın makamına davet etmesine rağmen “Yalan” diyenlere soruyoruz? Osmaneli Avdan Köy yollarının Ak Parti Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması da mı “YALAN”

bu-nasil-is3.jpg

Osmaneli Haber Gazetesi’nin ilk kez gündeme getirdiği ve kamuoyunda geniş yankı bulan konuyu yerinde incelemek üzere Osmaneli Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Avdan’a gitti.

Avdan Köyü’nün feryadını Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi duydu

Geçtiğimiz hafta gazetemizi ziyaret ederek köyünün alamadığı hizmetlerden şikâyet eden, köyü kendi imkânları ile çizdirmiş olduğu projesinin bile bir yıldan beri işleme konmadığını, sulama göletine kurulacak olan 70 Bin liralık bir su pompasının halen alınmadığını, yaklaşık üç yıl önce Bilecik İl Özel İdaresine kapalı sistem sulama kanallarının yapılması için müracaat ettiğini, Bilecik İl Özel İdaresinin bu projeyi DSİ Bölge müdürlüğüne havale ettiğini fakat buradan da bir ses çıkmadığını, Ne Bilecik İl Özel idaresinin, ne İl Genel Meclisi Üyelerinin dertlerine derman olmadığı konularında açıklama yaparak, “FERYADIMIZI KİM DUYACAK” diye seslenen Osmaneli Avdan köyü muhtarının sesini Bursa Büyükşehir Belediyesi duymuş. Geçtiğimiz Perşembe günü Avdan köyümüzü Osmaneli Haber Gazetesi olarak ziyaret ettik. Ziyaret esnasında köyün içinde çalışan ve köyün yollarını yapan iş makinelerini görünce, “Herhalde Bilecik İl Özel İdaresi Avdan Köyünün feryadını duymuş olmalı ki, köyün yolları yapılıyor dedik”. Avdan köyü Muhtarı Erdoğan Kara, bir iş dolayısıyla köy dışında olduğundan, köy sakinleri ile sohbet ettik. Köy sakinlerinden Kemal Bozkurt, “İş makineleri yaklaşık 10 günden beri bizim köyümüzün yollarını yapıyor. Zannetmeyin ki Bilecik İl Özel İdaresinin makineleri, bunlar Bursa Büyük Şehir Belediyesinden geldiler ve bizim yollarımızı yapıyorlar” dedi. Daha sonra Köy İhtiyar heyetinden Eşref Uysal’a ulaştık ve kendisiyle köyün sorunları hakkında konuştuk. Aza Eşref Uysal, “Biz Bilecik İli Osmaneli İlçesinin Avdan köyü olarak maalesef Bilecik’ten istenilen yardımları ve hizmetleri alamıyoruz. Köyümüz Bilecik Bursa sınırında olduğundan herhalde Bilecik’li yetkililer bizleri burada unuttular. Gördüğünüz gibi köyümüzün yollarını Bursa Büyükşehir Belediyesinin ekipleri yapıyorlar. Yenişehir’e bağlı ve komşumuz olan Eğerce köyü ile bağlantı yolumuzu, yine İznik ile köyümüzün bağlantı yolunu Bursa Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Osmaneli, Düzmeşe, Çiftlik tarafından yani Bilecik il sınırlarından geldiğiniz zaman köyümüzün yollarını görmüşsünüzdür. Ne bir bakım var, ne de bir genişletme çalışması. Kış ayları gelince bazen Osmaneli ile ulaşımımız tamamen kesiliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi sadece köyler arasındaki yolu yapmakla da kalmadı, köyümüzün içini de sıcak asfalt ile kapladı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızdan ve burada çalışan arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Avdan köyü olarak Bursa Büyükşehir Belediyesinden çok memnunuz” dedi. 

bu-nasil-is4.jpg

Köyleri için yapmak istedikleri hizmetlerin ne hikmetse Bilecik’ten bir türlü çıkmadığını söyleyen Köy Azası Eşref Uysal, “Avdan köyü sınırda olduğu için Bilecik ve Osmaneli’li yetkililer bizleri herhalde unuttular. Diğer köylere yatırım yapmak için para her zaman bulunuyor, fakat Avdan Köyüne gelince ne hikmetse Devletin paraları bitiyor” dedi. Köyünün çok verimli arazileri olduğunu, meyve ve sebze yetiştirdiklerini, bunun için de küçük de olsa bir gölet yapıldığını söyleyen Köy Azası Eşref Uysal, “Gölet yapıldı fakat sulama kanalları yapılmadı. Biz köy olarak Bilecik İl Özel İdaresine müracaat ettik, İl Özel İdaresi DSİ Bölge müdürlüğüne sevk etti. Biz köylüler olarak yaz başında kendi ellerimizle 2 Kilometrelik boruları döşüyor, kış gelirken de kaldırıyoruz. Üç yıldan beri de bu projemize halen bakılmadı. Göleti besleyecek olan bir su kaynağımız var. Buraya su pompası konması gerekiyor, tahminen 70 Bin liralık bir pompa. Müracaatımız var halen konmadı. Bizler konuştuğumuzda birileri kızıyorlar. Bizler bu memleketin insanları, bu ülkenin vatandaşları değimliyiz. Bizlerde askerliğimizi yapıyoruz, vergilerimizi veriyoruz. Avdan köyü Bilecik İlinin Osmaneli İlçesinin bir köyü değil mi? Gözümüz yok memleketimin bütün köylerine hizmet gitsin, fakat eşit olarak gitsin. Diğer köylere her türlü hizmet giderken, Avdan köyünün üvey evlat muamelesi görmesi bizleri gerçekten üzüyor” dedi. Köylerine çok amaçlı kullanmak üzere yaklaşık bir yıl önce yaptırdıkları kapalı alan projesini Bilecik İl Özel idaresine teslim ettiklerini, bir yıldan bu yana proje ile ilgili hiçbir ses çıkmadığını söyleyen Köy azası Eşref Uysal, “Biz bundan sonra köyümüze yapılacak olanları herhalde Bursa Büyükşehir Belediyesinden isteyeceğiz galiba. Baksanıza Bilecik’e bağlı bir köyün yolunu bile Bursa Büyükşehir Belediyesi yapıyorsa, Bilecik İl Özel idaresinin umurunda olmuyorsa, yapacak başka bir şeyimiz yok demektir. Eğer bizi gözden çıkardılarsa, bağlasınlar İznik’e biz buna razıyız. Hiç olmazsa köyümüze hizmet gelir” dedi. Ziyaret ettiğimiz Avdan Köyünün yollarını Bursa Büyükşehir Belediyesi yapıyor fakat diğer sorunlarını kim çözecek hala meçhul. Bilecik’in makamına muhtar kabul etmeyen, vatandaştan dilekçe almayan bir İl Özel İdare Genel sekreteri varken, köylere hizmetin nasıl gideceği doğrusu merak konusu.

bu-nasil-is5.jpg

 

Kaynak: Mücahid ERDAL
Bu haber toplam 6834 defa okunmuştur
 • Yorumlar 13
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • GAZİLERİMİZ ŞÜKRANLA ANILDI!19 Eylül 2018 Çarşamba 13:03
 • BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ18 Eylül 2018 Salı 17:29
 • VELİLER OKUL PARALARINA TEPKİLİ!18 Eylül 2018 Salı 14:53
 • VALİ, VELİLERE SESLENDİ18 Eylül 2018 Salı 13:07
 • AK PARTİ MENDERES'İ ANDI17 Eylül 2018 Pazartesi 14:53
 • BİLECİKLİLER İSTANBUL'DA BULUŞTU17 Eylül 2018 Pazartesi 11:32
 • SAĞANAK YİNE VURDU17 Eylül 2018 Pazartesi 08:57
 • BU İDDİALAR YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİL !16 Eylül 2018 Pazar 21:14
 • BU KEZ KINA MERASİMİ YAPILDI15 Eylül 2018 Cumartesi 17:14
 • MASA TENİSÇİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ15 Eylül 2018 Cumartesi 14:20
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2007 Bilecik Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 228 212 40 29 Faks : 0 228 212 40 29