BU YÜZYIL TÜRKİYE'NİN ASRI OLACAK

BU YÜZYIL TÜRKİYE'NİN ASRI OLACAK

Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen "Halk Buluşması" adlı programda, ''Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Sistemi ele alındı.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada;  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Star Gazetesi Yazarı Halime Gökçe, Sivil Toplum Dayanışma Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahin, Emekli Diplomat ve Yazar Akın Özçer ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Hüseyin Aykut konuşmacı olarak katıldı.

Bilecik Belediye Başkanı  Selim Yağcı,  AK Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık,  Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haşim  Balcı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programda katılımcıların soruları da cevaplandırıldı.

kultur-ve-turizm-bakan-yardimcisi-yayman-bilecik2.jpg

BAKAN YARDIMCISI YAYMAN: ''İNŞALLAH BU YÜZYIL TÜRKİYE'NİN ASRI OLACAK''

Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman,şunları söyledi: ''16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasına ilişkin, "Türkiye'deki mevcut sistem başbakanı, bakanları idam eden, her 10 yılda bir darbelerin olduğu sistemin adıdır. Biz bir daha  Türkiye'de başbakanlar, bakanlar idam edilmesin diye bir sistem değişikliğini savunuyoruz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, 21'inci yüzyılda güçlü bir  Türkiye ve istikrarlı bir yönetim getirecek. Hızlı karar alabilen, aşırılıklara, kimlikçi siyasetçilere ve mezhepçiliğe fırsat vermeyen bir uzlaşma getirecek. İnşallah bu yüzyıl Türkiye'nin asrı olacak. Mevcut parlamenter sistem her 10 yılda bir darbelere kapı aralıyor.'' ifadelerini kullandı.

YAĞCI: ''ÜLKEMİZİN İSTİKLALİ, İSTİKBALİ VE İSTİKRARI İÇİN EVET DİYORUZ''

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise Bilecik'te güzel ve önemli bir buluşmanın gerçekleştirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

''Öncelikle ülkemizin geleceği noktasında çok önemli olan bu buluşmaya yoğun katılımınızla göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ediyorum. Ülkemiz devletimiz milletimiz birçok ilkleri gerçekleştirdi. Hükümetimiz bir çok hayalleri gerçekleştirdi ve yeni bir ilkin yeni bir başlangıcın arifesindeyiz. Bu başlangıcı da Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik'te başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Peki 16 Nisan'da ne olacak. Neye karar vereceğiz. Biz istiyoruz ki ve sivil toplum örgütlerimiz de şunu istiyor. Halkımız kendi hür iradesiyle anlayarak, konuşarak, değerlendirerek kararını versin. Ülkemizde 16 Nisanda vereceğimiz karar yeni Türkiye'nin kapılarını açacak. Hedefimiz olan 2023,2053 ve 2071 hedeflerimizin aslında bir başlangıcı olacak. İstikbalimiz, İstiklalimiz ve istikrarımız için evet kararının verilmesi son derece önemlidir.  Onun için bu akşam bizleri aydınlatan çok değerli isimler bulunuyor. Ben bu anlamda ilimize gelerek, bu konuda bizleri bilgilendirecek başta Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Sayın Hüseyin Yayman olmak üzere bütün konuşmacılara teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilen buluşmada emeği olan bütün paydaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum.'' ifadeleri kullandı.

kultur-ve-turizm-bakan-yardimcisi-yayman-bilecik2-001.jpg

Bilecik Giyim Mensucat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Haşim  Balcı ise Bilecik'te güzel ve anlamlı bir programın gerçekleştirildiğini belirterek, katılımcılara ve programın düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından, Sivil Toplum Dayanışma Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şahin'in moderatörlüğünde, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Star Gazetesi Yazarı Halime Gökçe, Emekli Diplomat ve Yazar Akın Özçer ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Hüseyin Aykut söz aldılar ve katılımcıların sorularına cevap verdiler.

Program, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve diğer protokol üyelerinin konuşmacılara plaket taktimiyle son buldu.

 

İlgili Haberler

Kaynak:Sinan ÖNCE

Bu haber toplam 2119 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum