'DEĞİŞEN BOZÜYÜK'Ü ANLATTI

'DEĞİŞEN BOZÜYÜK'Ü ANLATTI

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Eskişehir'de bulunan Bilecikliler Platformu (BİLDES)'in bu ayki toplantısına konuk olarak katıldı. Başkan Bakıcı, burdaki programda ilçede gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaları anlattı.

Eskişehir’de bulunan, tüm ilçe ve köy derneklerinin birleşerek kurduğu BİLDES Bilecikliler Platformunun her ay düzenlediği ve geleneksel hale gelen toplantılarının bu ayki konuğu “Kuruluşun Beşiği Bozüyük’ün Belediye Başkanı Fatih Bakıcı oldu.

1-101.jpg

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ‘nın sponsorluğunda Organiza Sanayi Bölgesi Dünya Köfte’de düzenlenen etkinliğe Bilecik Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Osmangazi Üniversitesi Dekanı Emin Kahya, Bilecik AK Parti eski Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz, Bozüyük Ticaret Odası Başkanı Buğra Levent, İnönü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kepez, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, Bozüyük Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, dernek temsilcileri ile Eskişehir’de yaşayan Bilecikliler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan BİLDES Bilecikliler Platformu Başkanı Aras Samet Selçuk “yaşadığımız topraklar rastgele topraklar değildir. Bu topraklar Osmanlının birlik ve beraberlik, kardeşlik hamurunun karıldığı topraklardır. Onun için Bilecikli olmak bir sorumluluğu gerektiriyor. Önce insanı sevmeyi gerektiriyor. Birlik ve beraberlik içerisinde olmayı gerektiriyor. Biz Eskişehir’de bunu gerçekleştiriyoruz. Bir geleneği devam ettiriyoruz” dedi. 

Ardından söz alan Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı tüm katılımcıları sevgi ve saygıyla selamlayarak “Değişen Bozüyük” hakkında bilgi verdi. Başkan Bakıcı hazırlanan bir sunum eşliğinde Bozüyük’te gerçekleştirilen yatırımları ve projeleri anlattı. 2016 yılı içerisinde hayata geçirilen; Evde bakım hizmeti, Osmangazi Parkı, Sevgi Yolu, yeni Nikah Salonu, Konya Kültür turları, Yediler Mahalle Konağı ve Çarşı Mahalle Konağı, okullara yapılan sentetik sahalar, Bilecik ilinde bir ilk olan 3D Teknoloji sınıfı projelerini anlatan Başkan Bakıcı daha sonra, 2016 yılı içerisinde yapılması planlanan projelerini anlattı. Manişar Parkı, Yediler Parkı, yeni kapalı pazar, 2 adet tenis kortu, yeni bir sentetik çim yüzeyli futbol sahası ve Akpınar Mahalle Konağı hakkında bilgi verdi. 

2-093.jpg

Başkan Bakıcı, Bozüyük’e bağlı köylere de ellerinden geldiğince hizmet götürdüklerini ve ihtiyaçlarını karşılamaya gayret ettiklerini belirterek “Eskişehir Bilecikliler Platformu'nun bu ay ki organizasyonunu yapmak bizlere nasip oldu.. Kurtuluşun Beşiği Bozüyük'ümüzü Eskişehir'de yaşayan hemşehrilerimizin sık sık ziyaret etmelerini temenni ediyor, etkinliğe katılan tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Asarcıklılar Dernek Başkanı Ahmet Saraç ve Tozmanlılar Dernek Başkanı Rafet Özkan Söğüdün Erenleri şovu ile geceye renk katarken Gölpazarı Dernek Başkanı Hicran Çınar’da sevilen yöresel türküleri seslendirdi. 

Etkinlik, Eskişehir Asarcıklılar Derneği halk oyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi. Etkinlikte ayrıca BİLDES Bilecikliler Platformu Başkanı Aras Samet Selçuk bu gecenin gerçekleştirilmesinde verdiği katkılardan dolayı Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’ya teşekkür ederek “Teşekkür Plaketi” takdim etti.

Kaynak:İsmet CEP

Bu haber toplam 3230 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.