'DESTEK BEKLİYORUM!'

'DESTEK BEKLİYORUM!'

Makine Mühendisi Mehmet Avcı, Dünya'da ve Türkiye'de yeni bir ürün olan çelik ağ üretimiyle ilgili devletten destek istedi. Vezirhan’da kurduğu atölyede, savunma sanayiinden balıkçılık sektörüne kadar birçok alanda faaliyet gösteren ve Türkiye'de bir ilke imza atan Avcı, önemli açıklamalarda bulundu.  

1-260.jpg

Çalışmalarını savunma sanayisi alanında geliştirmek istediğini söyleyen Avcı, patentli bir takım çalışmalarından bahsederek,"Üretmiş olduğum Roket Tutucu Çelik ağ ile her türlü roketli saldırısı karşısında, karakollarımızın, tanklarımızın, askeri araç ve malzemelerin korunmasını hedefliyorum. Yine bu çelik ağlar üzerine LED lambalar yerleştirerek, binaların cephelerini dev birer ekran olarak da kullanabilme imkânı sağlıyoruz. Yapmış olduğum çalışmaların patenti tamamen bana aittir" ifadelerini kullandı. 

Yaklaşık 2, yıldır Vezirhan'da çelik ağ üretim işiyle uğraşan Makine Mühendisi Mehmet Avcı, bu ağlarında şu anda bir tek Almanya ve Türkiye'de üretildiğini söyledi. Ürettikleri ürünlerin birçok alanda kullanılabildiğine dikkat çeken Mehmet Avcı şunları kaydetti:

2-248.jpg

"Atölyedeki makinelerin hepsini kendim tasarladım. Burada çelik teller ile halat örüyoruz.Bu halatları yine çelik yüzükler ile bir araya getirilerek çelik ağ oluşturuyoruz. Üretmiş olduğumuz bu çelik ağlar, bir metrekareye 64 ton ağırlığa dayanıklı olarak üretiliyor. İnşaat sektöründe güvenlik malzemesi olarak kullanılıyor.

Esas amacım savunma sanayi konusunda çalışmalar yapmak. Bu konuda üretmiş olduğum roket tutucu çelik ağ ile her türlü roketli saldırısı karşısında, karakollarımızın, tanklarımızın ve askeri araç ve malzemelerin korunmasıdır. Yine bu çelik ağlar üzerine LED lambalar yerleştirerek, binaların cephelerini dev birer ekran olarak da kullanabilme imkânı sağlıyoruz. Yapmış olduğum çalışmaların patenti tamamen bana aittir.

'ÇELİK AĞLARIN SAVUNMA SANAYİSİNDE KULLANILMASI, ASKERLERİMİZİN CAN GÜVENLİĞİNİ ARTIRACAKTIR'

Benim yapmış olduğum Çelik Ağ sistemi bir tek Almanya’da yapılabilmektedir. Üretmiş olduğum Çelik sistemi ile her türlü roketli saldırılardan korunmak mümkün oluyor. Ben bu işi daha da geliştirmek istiyorum. İşi geliştirdiğimde daha çok insanımıza istihdam sağlayacaktır. Ben hiç kimseden maddi bir şey beklemiyorum. Devletimin bana destek vermesini istiyorum. Üretmiş olduğum Çelik Ağların özellikle savunma sanayisinde kullanılması, askerlerimizin can güvenliğini artıracaktır. Ben bu yaştan sonra vatanıma milletime daha faydalı işler yapmak ve faydalı olmanın derdindeyim. Fakat Türkiye’mizde halen bürokratik engelleri aşamıyorum. Benim çalışmalarımdan Sayın Valimizin ve Jandarma Tugay Komutanımızın bilgileri vardır. Fakat ben daha üst kademelerinde bu bilgilerden haberdar olmasını istiyorum. Bana İsrail’den de yapmış olduğum çalışmaları beraber yapalım diye gelenler oldu. Fakat ben kabul etmedim. İddia ediyorum, ne İsrail, Ne Amerika ne de bir başka ülke, Almanya hariç hiçbir ülke benim yapmış olduğum Çelik Ağ sistemini üretemiyor. Destek olunması halinde bu konuda Türkiye’ bir numara olabilir.

3-189.jpg

'ÇELİK AĞLAR İLE KARAYOLLARIMIZI 150 YIL DAYANIKLI HALE GETİREBİLİRİZ'

Yine en son yapmış olduğum bir çalışmam var. Karayollarımızda meydana gelen çökmeleri önleyecek bir çalışma. Asfaltın altına döşeyeceğimiz çelik ağlar ile karayollarımızı 150 yıl dayanıklı hale getirebiliriz. Ben kendi yapmış olduğum makineler ile üretim yapıyorum. Destek olunması halinde bu üretimleri daha artırabilirim. Daha çok hemşerimize iş imkânı sağlayabilirim. Hatta vereceğimiz makineler ile bayanlar evlerinde oturdukları yerden çalışarak para kazanma imkânına kavuşabilirler” şeklinde konuştu.

Özellikle Savunma Sanayisinde kullanılması halinde birçok can kaybını önleyecek olan Çelik Ağ konusunda,  Milli Savunma Bakanlığı Komisyonunda olan Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün kendisine yardımcı olabileceğini söyleyen Makine Mühendisi Mehmet Avcı,"Yaşar beyi atölyeme davet ediyorum. Buyursun gelsin kendisine de daha detaylı bir şekilde bilgi vereyim. Tanklarımızın, askeri araçlarımızın roketli saldırılardan korunması için hep birlikte vatanımıza hizmet edelim” dedi.  

4-051.jpg

 

Kaynak:Sinan ÖNCE

Bu haber toplam 4153 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum