'HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ'

'HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ'

Vali Süleyman Elban, eşi Beyza Elban, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, köy muhtarı Eşref Yılmaz ile birlikte  merkeze bağlı Yeniköy'de çiftçi kadınlarla bir araya geldi. Elban önceki yıllarda Yeniköylü kadın çiftçilerin çeşitli kurslara da katılarak üretici bireyler olduklarını ifade ederek, ''Her türlü imkandan yararlanan çiftçi kadınlarımız, tarım alanında da önemli vazifeler yapıyor. İlimizde kırsal alanda kadın emeğinin en fazla katıldığı iş sahası tarım. Yeniköylü kadınlarımız, kurdukları dernekle hem kadın girişimciliğini teşvik etmiş olacaklar hem de yöresel ürünlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapacaklar. Kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın hem sosyal, hem de ekonomilerinin yükseltilmesi ve tarımsal kalkınma içindeki rollerinin artırılması için her türlü desteği vereceğiz'' dedi.

Vali Süleyman Elban, merkeze bağlı Yeniköy'de çiftçi kadınlarla bir araya geldi. 

Vali Elban, eşi Beyza Elban, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, köy muhtarı Eşref Yılmaz ile birlikte Yeniköy'de çiftçilik yapan kadınları ziyaretinde, ilk olarak ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri bir alan belirlenmesi için Söğüt yolu üzerinde incelemede bulundu. 

Daha sonra Kayı Boyu Çiftçi ve Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Necla Türker ve üyeleriyle bir araya gelen Vali Elban, çiftçi kadınların kadın girişimciliğine örnek olacak bir çalışma başlattıklarını belirterek, üreten kadın çiftçileri destekleyeceklerini kaydetti. 

Önceki yıllarda Yeniköylü kadın çiftçilerin çeşitli kurslara da katılarak üretici bireyler olduklarını ifade eden Vali Elban, ''Her türlü imkandan yararlanan çiftçi kadınlarımız, tarım alanında da önemli vazifeler yapıyor. İlimizde kırsal alanda kadın emeğinin en fazla katıldığı iş sahası tarım. Yeniköylü kadınlarımız, kurdukları dernekle hem kadın girişimciliğini teşvik etmiş olacaklar hem de yöresel ürünlerinin tanıtımını ve pazarlamasını yapacaklar. Kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın hem sosyal, hem de ekonomilerinin yükseltilmesi ve tarımsal kalkınma içindeki rollerinin artırılması için her türlü desteği vereceğiz'' dedi.

Dernek Başkanı Türker ve üyeleri, ürettikleri ürünleri tanıttı.

her-turlu-destegi-vrecegiz1.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Bu haber toplam 3429 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.