İmam Hatiplilerden ‘Mütercimler’e suç duyurusu!

İmam Hatiplilerden ‘Mütercimler’e suç duyurusu!

Bilecik Önder İmam Hatipliler Derneği, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bilecik Önder İmam Hatipliler Derneği, katıldığı bir televizyon programında, İmam Hatip mezunları için ‘Cinsi sapık, sahtekâr, ahlaksız’ gibi sözler sarfeden Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bilecik Adliye Sarayı önünde, Önder İmam Hatipliler Derneği başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisinin de katılımıyla basın açıklaması yapıldı. Dernek Başkanı Mehmet Turhan, Mütercimler hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçundan yargılanmasını istedi. Bu sebepten suç duyurusunda bulunacaklarını bildiren Mehmet Turhan, konuya ilişkin açıklamada, şunları kaydetti:

erol-mutercimler2.jpg

“Bir televizyon kanalında İmam Hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında ‘ Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘Hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama’ fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz. 

Haber Global’de katıldığı programda Erol Mütercimler, İmam Hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. 

İmam Hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, 10 milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden İmam Hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugünde ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir.

Bugün çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerinin ve gençlerimizin tercihi İmam Hatip Liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur. 

İmam Hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrılma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kâr kalmamasını istiyoruz. 

Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse ülkemizin güzide okulları olan İmam Hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. 

Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.”

Kaynak:Ahmet Meşe

Bu haber toplam 4766 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bilecik Haber