Millet İttifakı’nda tansiyon yükseldi!

Millet İttifakı’nda tansiyon yükseldi!

İYİ Parti İl Başkanı Halil Şahin, Mehmet Seven'in Meral Akşener'i hedef alan paylaşımları üzerinden yaptığı açıklamayla Millet İttifakı'nda tansiyonu yükseltti.

İYİ Parti İl Başkanı Halil Şahin, eski milletvekili ve belediye başkanı CHP üyesi Mehmet Seven’in sosyal medya üzerinden Meral Akşener’e yönelik ifadelerine sert bir dille tepki gösterirken, CHP İl Başkanı Metin Yaşar’ı göreve davet etti. Halil Şahin, Mehmet Seven’e yönelik ağır sözler sarfederken, “İYİ Parti hakkında iftirada bulunan CHP üyeleri hakkında güzide ortağımız CHP’nin il başkanı Sayın Metin Yaşar’ı göreve davet ederek gereğini yapmasını bekliyoruz. Hata bir kere olur ikinciye yapılan kastidir” dedi.

İl Başkanı Halil Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti kadrolarının Millet İttifakı’nın dokusuna zarar verecek bir zihniyette olmadığına dikkat çekerek, “Nitekim ne CHP İl Başkanı ne Merkez İlçe Başkanı ne de milletvekili Muharrem İnce’nin açıklamasında sessiz kaldıkları gibi üyeleri olan Mehmet Seven’in mesnetsiz ithamlarına karşı duruş sergilemeyerek açıklama tenezzülünde bulunacaklar mıdır?” ifadelerini kullandı.

Halil Şahin, Millet İttifakı’nda tansiyonu yükselten açıklamasında, şunları kaydetti:

“Sosyal medya hesabında İYİ Partimizi ve güzide genel başkanımız Anatürk Meral Akşener Hanımefendiyi hedef alarak mesnetsizce ifadeler kullanan CHP üyesi ve eski siyasetçilerden Mehmet Seven ne hesaplar peşinde koşmakta ve kimlere ayakçılık yapmaktadır? Yoksa derdi Türkiye genelinde ve Bilecik ilimizde kurulan ve başarı elde eden Millet ittifakı ortaklığını yerle bir etmek midir? Sevgili Mehmet Seven ve avareleri 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Atatürk ve Türk milliyetçilerinin Bozüyük ilçemizdeki dik duruşu doğrultusunda kazanılmasına rağmen Millet İttifakı belediyemiz hakkında, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce zaatının seçimleri PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP seçimleri kazandırmıştır, sözü ile Mehmet Seven’in sarf ettiği cümleler ile aynı dili kullanmaktadır. Ayrıca “Adam Kazandı” diyerek genel seçimleri de baltalayan düşünce yapısı ile doğruluğu olmayan sözleri ifade eden Mehmet Seven aynı projenin mimarlarından mıdır?

Yine kendisini kaybederek İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu beyefendi hakkında iftiralarda bulunması ve Bilecik ilimizin siyaset anlayışını yerle bir etmeye çalışan açıklamalarda bulunması hukuki süreci beraberinde getirmektedir. İYİ Parti Türkiye genelinde Millet İttifakımızın dokusuna zarar verecek zihniyete sahip değildir. Liderimizden, yönetici kadrolarımıza kadar her bir üyemiz partimizin kararlarına sadakat ile bağlı olarak hareket etmektedir. Nitekim ne CHP İl Başkanı ne Merkez İlçe başkanı ne de milletvekili, Muharrem İnce’nin açıklamasında sessiz kaldıkları gibi üyeleri olan Mehmet Seven’in mesnetsiz ithamlarına karşı duruş sergilemeyerek açıklama tenezzülünde bulunacaklar mıdır?

Mehmet Seven denilen zat-ı muhterem güzide ilimizde hem belediye başkanlığı hem de milletvekilliği yapmış siyasi kimliğe sahiptir. Bu yüzdendir ki basit bir siyasi kişilik olsa Bilecik İYİ Parti İl Başkanlığı olarak cevap vermeye gerek duymayacaktık. Çünkü lider kadrolarımıza resmi sosyal medya hesabı olan facebook üzerinden aşağılayıcı ve küçük düşürecek paylaşımlarda bulunmaktadır. Kanıtı olmadan bu derece paylaşımlar yapmak kimsenin haddine değildir. Sayın Seven Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız yargısı ve Cumhuriyet savcılarımız görevleri başındadır. Ne derdin şikâyetin varsa Bilecik Adalet Sarayı’nın kapıları tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sonuna kadar açıktır. Akıl vermeye gerek yok.

Sürekli sosyal medya hesaplarından İYİ Parti hakkında iftirada bulunan CHP üyeleri hakkında Güzide Ortağımız CHP’nin il başkanı Sayın Metin Yaşar’ı göreve davet ederek gereğini yapmasını bekliyoruz. Hata bir kere olur ikinciye yapılan kastidir.”

Kaynak:Ahmet Meşe

Bu haber toplam 4664 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bilecik Haber