“Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin ana çimentosudur”

“Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milleti’nin ana çimentosudur”

Ayasofya Camii İmam Hatibi Mustafa Demirkıran’ın sözleri üzerine ülke gündemini meşgul eden tartışmalar Bilecik’te de yankı buldu.

Ayasofya Camii İmam Hatibi Mustafa Demirkıran’ın sözleri üzerine ülke gündemini meşgul eden tartışmalar Bilecik’te de yankı buldu. CHP Milletvekili Yaşar Tüzün ile Belediye Başkanı Semih Şahin, Mustafa Demirkıran’a ve İnhisar’ın eski kaymakamı Ali Açıkgöz’ün sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi. İYİ Parti İl Başkanı Halil Şahin de tartışmalara dahil olarak “Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin ruhu ve ana çimentosudur” dedi.

Şubat ayında İnhisar’dan ayrılan ancak sosyal medya profilinde ‘İnhisar Kaymakamı’ yazması ve İnhisar Kaymakamlığı’nın sitesinde Ali Açıkgöz’ün fotoğrafının ve özgeçmişinin duruyor olması Ali Açıkgöz’ün İnhisar Kaymakamlığı görevini yürüttüğü algısına sebep oldu. Bu sebeplerden ötürü İnhisar ulusal ve yerel basında sıkça yer aldı.

İYİ Parti İl Başkanı Halil Şahin, tartışmalara ilişkin yaptığı açıklamada, Ali Açıkgöz’ün paylaşımını yine İnhisar Kaymakamı olarak ele alırken, şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli Hemşehrilerim bir gün geçmesin ki Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Türkiye’sinden dahili ve harici beddahlar rahatsızlık duymasın.  Türk Milletinin kırmızı çizgisi ve dahi gelecek nesillerin aydınlık geleceğine ışık  tutan Ulu Önderimize hakaret eden Ayasofya imamı ve onun hakaretlerinin  savunuculuğunu yapan İnhisar Kaymakamı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve önderinden  neden rahatsızlık duymaktadır?

Efendiler! “Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin ruhu ve ana çimentosudur”

İYİ Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti’ni inşa eden ve medeniyet yolunun taşlarını ören kurucu kadromuzun, gençliğe miras bıraktığı temel parametrelere her dönem sahip çıkacağız. Sizler ki Devletin ve dahi Anadolu coğrafyasını düşman işgalinden kurtaran kurucumuzun mirasının üzerinde memurluk görevi yaparken  “dil uzatmadan duramıyor musunuz?”

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları düşmana karşı topyekün halkımızla soylu bir mücadele verdiği için mi yoksa…

Bugün camilerimizden ezan sesimiz yükseliyorsa, ibadetlerimizi yapıyorsak Ulu Önderimiz ve Cumhuriyetin kurucu kadrosunun payı yok mudur? 

Bilecik İYİ Parti İl Başkanlığı olarak Ayasofya İmamı ve savunuculuğunu üstlenen İnhisar kaymakamına soruyoruz: Cennet Vatanımızı düşman işgalinden kurtarmak için müftülerimiz ve halkımızın verdiği mücadele hakkında ne düşünüyorsunuz?”

Öte yandan, CHP ve İYİ Parti'den gelen tepkiler kamuoyunda konuşulurken AK Parti ise sessizliğini koruyor.

Bu haber toplam 913 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bilecik Haber