‘NE YAPACAKLARINI KENDİLERİ DE BİLMİYOR!’

‘NE YAPACAKLARINI KENDİLERİ DE BİLMİYOR!’

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, TEOG sınavlarının müfredata gösterilen tepkiyi unutturmak ve algıyı değiştirmek için kaldırıldığını öne sürdü. İktidarın sınav sisteminde değişikliğe giderek algı operasyonu yapmaya çalıştığını dile getiren Milletvekili Tüzün, hükümeti ‘Ne yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar’ sözleriyle eleştirdi.

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni bir eğitim öğretim yılı ne yazık ki yine zorluklarla, sorunlarla başlıyor. Tam 6 kez değiştirilen sınav sistemi yine değiştiriliyor, yanlış yeni bir yanlışla düzeltilmeye çalışılıyor. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız deneme tahtasına çevrilirken alt üst edilen eğitim sistemimizin içler acısı halinden sorumlu olanlar sadece şikayet ediyor. Tüm itirazlara rağmen getirilen 4+4+4 sisteminin sancıları ortaya çıkarken daha önce övündükleri TEOG sisteminden şimdi şikayet ediyorlar; ne yapacaklarını kendileri de bilmiyorlar.

Cumhuriyet’in kazanımları bir bir yok ediliyor, müfredatta yapılan değişiklikle Atatürk unutturulmaya çalışılıyor. Çağdaş, bilimsel, laik eğitim anlayışı çökertilip, iktidarın ideolojik emellerine uygun ders müfredatı getiriliyor. Bilimsel düşünen, eleştirel bakış açısı olan, yaratıcı, üretici, çevreye duyarlı, özgüveni yüksek, demokrasiyi özümsemiş, insan haklarına saygılı bireyler yerine biat eden bir nesil yetiştirilmeye çalışılıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar; çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini çalamayacaklar.

Çocuklarımızın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında "Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" şekilde yetişecek. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında başarılar diliyorum.”

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 1659 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum