Start verildi!

Start verildi!

İçişleri Bakanlığı'nın hafta boyunca her gün ayrı konuda denetim yapılmasını içeren ek genelgesi üzerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Vali Bilal Şentürk başkanlığında toplandı.

İçişleri Bakanlığı'nın hafta boyunca her gün ayrı konuda denetim yapılmasını içeren ek genelgesi üzerine İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Vali Bilal Şentürk başkanlığında toplandı. Genelgenin yayımlanmasından kısa bir süre sonra toplanan kurul yol haritasını belirleyerek çalışmaların startını verdi.

Genelge kapsamında; Pazartesi günü umuma açık istirahat ve eğlence yerleri başta olmak üzere kafe, restoran gibi yeme içme mekanları denetlenirken, hafta boyunca denetimler şu şekilde gerçekleşecek:

20 Ekim Salı günü şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dahil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerler, 21 Ekim Çarşamba günü organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere toplu işçi çalıştırılan fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri, 22 Ekim Perşembe günü tanılı ya da temaslı olması nedeniyle izolasyona tabi tutulan kişiler, 23 Ekim Cuma günü AVM'ler, cami ve mescitler, halı sahalar/spor tesisleri, 24 Ekim Cumartesi günü vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri kamuya açık alanlar (cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri, sahiller vb.) 25 Ekim Pazar günü ise berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikah salonları, lunapark/tematik parklar denetlenecek.

Denetimler, etkinliği ve görünürlüğü en üst seviyede olacak şekilde planlanacak ve uygulanacak. Denetim ekipleri her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.), köy/mahalle muhtarları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak.

Kaynak:Ahmet Meşe

Bu haber toplam 4230 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bilecik Haber