Yeniden Refah Partisi 2 yaşında

Yeniden Refah Partisi 2 yaşında

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Arslanboğa, partisinin 2’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cafer Arslanboğa, partisinin 2’nci kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı basın açıklaması yaptı. Cafer Arslanboğa, 81 il 820 ilçede teşkilatlandıklarını anımsatarak, Yeniden Refah Partisi kadrolarının iktidara hazır olduğunu bildirdi.

İl Başkanı Arslanboğa, hedeflerine ulaşmak adına emin adımlarla yola devam ettiklerini belirterek, “Yeniden Refah Partimiz; yeniden büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları, İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve yeni bir dünyayı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. Bu inanç, bu gayret milletimizin teveccühü ve en önemlisi rabbimizin yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Arslanboğa, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Bundan 2 yıl önce, 23 Kasım 2018 Cuma günü Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın liderliğinde ve 99 kurucu üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz gün Ankara'da, Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri'nin dizinin dibinde çekmiş olduğumuz besmele ile yola revan olduk.

Yeniden Refah Partimizi kurarken binlerce yol arkadaşımızla birlikte yaşadığımız heyecan, merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızın 1969'da başlattığı yürüyüşün ilk adımlarının heyecanı ile aynı heyecandı.

Partimizi kurduğumuz o gün, mazlumların kurtuluş ümidinin yeniden yeşerdiğinin müjdesi olan tarihi bir gündü. Partimizi kurarken, yola çıkarken zorlukları biliyorduk. Nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk. Bütün bu zorluklara rağmen, ülkemiz ve milletimiz büyük sıkıntılarla kaşı karşıya iken, beka sorunu yüksek sesle dile getiriliyorken, ekonomik sorunlar milletimizin adeta belini büküyorken elbette seyirci kalamazdık. İslam coğrafyası işgal altında iken, Müslümanlar eziliyor ve katlediliyorken Akdeniz’in ev Ege’nin serin sularında küçücük yavrularımız can veriyorken elbette duramazdık.  Bütün bu zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlı olmanın, azmetmenin, cihad şuuru ile çalışmanın, milletimizi bütün mazlum Müslümanları ve bütün ezilmişleri maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında beşeri hiçbir gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık. Milletimiz için ‘Paylaşımda adalet’ ve ‘Yönetimde adalet’i tesis edeceğimize dair Milli Görüş sözü vererek yola revan olduk.

Milli Görüş Hareketi yarı yolda kalmayacağını Milli Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini aziz milletimizin kıymetli evlatlarına bir kez daha gösterdik. ‘1. Kırk yıl’ da milletimize efsane hizmetler yapmış Milli Görüş Hareketi’nin ‘2. Kırk yıl’ da da bu hizmetleri sürdüreceğimizin bir kez daha müjdesini verdik. Bir kurtuluş ümidi bekleyen mazlum İslam coğrafyasına, üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz dedik. ‘Milletimiz için biz varız’, ‘Tüm ezilenler için biz varız’ dedik.

Yeniden Refah Partimizin bugün Türkiye’de yüzbinlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

İki yıl önce kurduğumuz partimizde ilçe kongrelerimizi, il kongrelerimizi büyük katılımlarla heyecanlı coşkulu ülkemize ve milletimize hizmet etme şuuruyla bir araya gelen topluluklarla gerçekleştirdik. Bugün geldiğimiz noktada 81 ilde 820 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Bugün Hakkari’mizden Edirne’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini bağımsızlığın ve maneviyatın ‘Hilali’, bereketi ‘Başağı’ ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır.

İl ve ilçe kongrelerinin tamamlanması sonrasında 1. Olağan Büyük Kongremizi çoğunluğu gençlerden oluşan 40 binden fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik. Genel Başkanımızın ‘İnsan seli, heyecan seli, coşku seli’ diye tarif ettiği büyük kongremize katılanların büyük çoğunluğunu gençlerin oluşturması ise ‘Burada gelecek var’ sloganımızın ne kadar isabetli olduğunun ispatı olmuştur. Bugün Türkiye’nin her köşesinde sokağa çıktığınızda, parti stantlarımızda, esnaf ziyaretlerinde, salon toplantılarında ülkesine ve milletine hizmet etme sevdası ile çalışan teşkilat mensuplarımızı görürsünüz. Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün milletimize ulaşması ve İslam coğrafyasındaki mazlum Müslümanların umudu olması, Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının ve azminin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye, hak ve adaletin hakim olacağı yeni bir dünya hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.  

Partimizi kurduğumuz günden bu güne kadar genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ ın liderliğinde, ülkemizin karşı karşıya olduğu bütün sorunlarla ilgili görüş ve düşüncelerimizi sadece eleştiri boyutunda değil, çözüm önerilerimizi ve somut projelerimizi de aktararak ifade ettik.

Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesinin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’ tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. Sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik.

Başta ‘Milli Kaynak Paketleri-1’ kitabımız olmak üzere hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm milletimizle paylaştık. Tüm bu projeleri geliştirirken hedefimiz yeniden büyük Türkiye’yi inşa etmektir. Milli ve manevi değerlere bağlı, eğitimli ve donanımlı gençlerimizle, anne ve baba olmanın değerini bilen, yeni nesilleri yetiştirecek en sağlam yapının aile olduğunun bilincinde olan milletimizle, refahın ve kalkınmanın üretmekle mümkün olduğunu bile sanayicimizle, çiftçimizle yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşacağız, ekonomik ve teknolojik bakımdan güçlü Türkiye’yi hayata geçireceğiz.

Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın 1997 senesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin 54. Hükümetinin Başbakanı olarak kurduğu D-8 organizasyonuna bugüne kadar gereken önemi vermeyen ve Avrupa Birliği’ne üye olma hayali peşinde koşan dış politika anlayışını terk edeceğimizi, önce D-8’i canlandıracağımızı, sonrasında nihai hedefimizin 57 Müslüman ülkenin bir araya getirilerek oluşturulacak olan D-60 organizasyonunu, yani İslam Bilriği’ni kurmak olduğunu her platformda dile getirdik ve bu hedefe Yeniden Refah Partisi iktidarında ve genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ıon Cumhurbaşkanlığında ulaşılacağını ifade ettik.

Bugün Ayasofya’nın zincirlerinin kırılmasının mutluluğu içerisindeyken, Mescid-i Aksa’nın esaretinin hüznünü yaşamaya devam ediyoruz. Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını sevinçle karşılarken, Doğu Türkistan, Suriye, Yemen ve Filistin’deki kardeşlerimiz için göz yaşı dökmeye devam ediyoruz. Sadece mazlum Müslümanların değil, Afrika’dan Asya’ya, Avrupa’dan Amerika’ya tüm ezilmişlerin acı feryatlarını duyurmaya devam ediyoruz. 

Aylan bebeğin acısı dinmeden, Akdeniz’de alabora olmuş tekneye tutunmuş Afrikalı annenin ‘Bebeğim nerede’ çığlıkları ile sarsılıyoruz. Tüm bu acı gerçeklerin reçetesi olan ‘D-60’ öncülüğünde oluşturulacak yeni bir dünya hedefi için çalışıyoruz.

Yeniden Refah Partimiz; yeniden büyük Türkiye’nin mimarı olacak kadroları, İslam Birliği’ni kuracak iradeyi ve yeni bir dünyayı inşa edecek lideri ve vizyonu bünyesinde barındırmaktadır. Bu inanç, bu gayret milletimizin teveccühü ve en önemlisi rabbimizin yardımı ile bu hedeflere ulaşmak elbette mümkün olacaktır.

Yeniden Refah Partimizin 2’nci kuruluş yıldönümünde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Yeniden Refah Partimizin öncülüğünde yeniden büyük Türkiye hedefine ulaşılmış olan, adalet, refah, huzur ve barışın hakim olduğu, yedi milyar insanın kul haklarının teminat altına alındığı yeni bir dünyanın kurulmuş olduğu nice kuruluş yıldönümlerinde buluşabilmek duasıyla, Allah’a emanet olun.”

Kaynak:M. Bahadır ORAL

Bu haber toplam 1888 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
Bilecik Haber