BIDEN'a Bilecik'ten suç duyurusu

BIDEN'a Bilecik'ten suç duyurusu

İlimiz avukatlarından M. Fazlı Güner, ABD Başkanı Joe Biden hakkında suç duyurusunda bulundu.

İlimiz avukatlarından M. Fazlı Güner, ABD Başkanı Joe Biden hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hatırlanacağı üzere; ABD Başkanı Joe Biden, 24 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada, 1915 olayları ile ilgili 'Soykırım' ifadesini kullandı. Biden'in bu ifadesine karşılık en üst perdeden çok sert açıklamalar geldi. Bilecik'ten en sert tepkiyi verenlerden biri olan Av. Fazlı Güner konuyu yargıya taşıdı. Güner, Biden'ın basın yoluyla Türk Milletine iftira attığını ve bunun suç unsuru teşkil ettiğini belirterek Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Av. Fazlı Güner, savcılığa sunduğu şikayet dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığına

Şikayetçi: Av. Mehmet Fazlı Güner

Şikayet Edilen: Joseph Robinette Biden Jr.

  1. Şikayet edilen Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık görevini yürütmektedir. 24 Nisan tarihli basına vermiş olduğu demeçte Yüce Türk Milletini soykırımcı olarak nitelemiş, Ermeni azınlığa karşı soykırımda bulunduğu apaçık ifade ederek iftira suçunu işlemiştir.
  2. Bilindiği üzere aziz Türk Milleti’nin tarihin hiçbir devresinde değil soykırım yapmak, en ufak bir mazlum topluluğa karşı işlemiş bir suçu görülmüş, duyulmuş değildir. Tarihi gerçekler ve bütün arşivler bu durumu doğrulamaktadır. Hal böyle iken gerçeği çarpıtarak olmamış bir olayı, yüz kızartıcı bir insanlık suçunu onurlu milletimize isnad etmek elbette kabul edilebilir değildir.
  3. Bu haliyle apaçık bir şekilde kasten basın yayın yolu ile bütün Türk Milleti aleyhinde yalan ve iftira dolu bu açıklamayı yapmak suç oluşturmaktadır. Gerek yürüttüğü görev gerekse eğitimi göz önünde bulundurulduğunda hataen veya bilgisizlik nedeniyle bu beyanlarda bulunduğu kabul edilemez. Hal böyle iken kasten işlenmiş bir suçun varlığı ve bu suçun onurlu ve asil Türk Milleti’nin tamamına kasten isnad edildiği apaçıktır.
  4. Yapmış olduğumuz açıklamalar ışığında ve Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülecek tahkikatta resmen elde edilecek deliller ışığında ilgili şikâyet edilen hakkında iddianame tanzim edilerek hakkında yasal işlem yapılmasını talep ederim.

26.04.2021

Şikayetçi

Av. Mehmet Fazlı Güner

Bu haber toplam 1237 defa okunmuştur

Editör
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler
Bilecik Haber