Bilecik 1’inci sırada

Bilecik 1’inci sırada

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, ‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ kampanyası kapsamında nüfusa oranla yapılan sıralamada Bilecik’in 1’inci olduğunu açıkladı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş, ‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ kampanyası kapsamında nüfusa oranla yapılan sıralamada Bilecik’in 1’inci olduğunu açıkladı. Müdür Yoldaş ayrıca Bilecik halkını kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş ‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ kampanyası kapsamında Özel Mutlu Çocuklar Gündüz Bakım Evinde çocuklarla buluştu. Okul Müdürü Yeliz Kahraman ile birlikte çocuklara boyama kitabı ve maske dağıtımı yapan İl Müdürü Yoldaş, Bilecik’in kampanyaya katılımda 81 il içerisinde 1’inci olduğunu belirtti.

bilecik-1inci-sirada2.jpg

Müdür Yoldaş, konuyla ilgili açıklamasında, şunları kaydetti:

“Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’nin başlatmış olduğu ‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ kampanyası kapsamında başta okullarımız olmak üzere il düzeyinde farkındalık oluşturmak için çalışıyoruz.

Maalesef, bilerek veya bilmeyerek, hepimiz gıda israfı yapıyoruz. Önemli olan bunu elimizden geldiğince en aza indirebilmektir. Ülkemizin en değerli hazinelerinden biri olan gıdamızı korumak ve soframıza sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. Farkında olmadan kaybettiğimiz ve israf ettiğimiz gıdalarımızı korumak için öncelikle ihtiyacımız kadar satın almamız ve doğru koşullarda saklamamız gerekmektedir. Tüm halkımızı gıda israfının önlenmesi konusunda daha duyarlı olmaya ve bu amaçla Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin başlatmış olduğu "Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık" projesi kapsamında hazırlanan www.gidanikoru.com sitesine girerek "Soframa Sahip Çıkacağıma Söz Veriyorum" denilerek kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.

bilecik-1inci-sirada3.jpg

Bizde il müdürlüğümüz olarak gıda israfının önlenmesi amacıyla özellikle okullarımızda farkındalık yaratmak ve çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla 1000 adet gıda israfı kitapçığı ve 1000 adet aktivite kitabı hazırlanarak İl bazında okullarımıza dağıtımları gerçekleştirdik. Halkımızı bilinçlendirmek amacıyla 100 adet poster hazırlanarak il genelinde toplu tüketim noktalarına asmış bulunmaktayız. Bu kapsamda Osmangazi Ortaokulunda Müdürlüğümüz Kontrol Görevlilerince eğitim ve bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ kampanyasına destek olmak ve pandemiye dikkat çekerek halk sağlığını korumak amacıyla 3000 adet bez maske bastırılarak dağıtımı yapılmış olup, geçtiğimiz günlerde Sayın Valimiz Bilal Şentürk’ünde katılımlarıyla İl Sağlık Müdürlüğü önünde, bu zor şartlarda görev yapan sağlık çalışanlarımıza destek olmak hem de gıda israfını önlemek amacıyla bir program düzenledik.

bilecik-1inci-sirada4.jpg

Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin başlatmış olduğu ‘Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık’ projesi kapsamında hazırlanan www.gidanikoru.com sitesinde halkımızın gıda kayıp ve israfı konusunda mücadele edeceği ve bireysel olarak söz vereceği imza kampanyasının il genelinde tanıtımı ve katılımın sağlanması için çalışmalarımıza devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

bilecik-1inci-sirada5.jpg

Kaynak:M. Bahadır ORAL

Bu haber toplam 6848 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
Bilecik Haber