BİLECİK BELEDİYE MEZBAHASI HİZMET KALİTESİNİ TAÇLANDIRIYOR

BİLECİK BELEDİYE MEZBAHASI HİZMET KALİTESİNİ TAÇLANDIRIYOR

Bölgesindeki örnek tesislerden biri olan Bilecik Belediyesi Mezbahası, yapılan HACCP ve 22000:2005 Gıda Güvenliği Sistemleri iç denetim  ve yönetim gözden geçirme toplantılarını gerçekleştirip, bağımsız denetime girerek kalite standartlarına uygun ve  hazır hale getirildi.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan ve  hizmet vermeye başlayan Bilecik Belediyesi Mezbahasında yapılan son teknik ve hijyenik yeni tekonolojik sistemler ile geliştirilerek son hale getirildi.

"Tehlike Analizleri ve Kritik Kontrol Noktaları'' (HACCP)  kalite yönetim sistemleri kapsamında önemli bir çalışmaya imza atan Bilecik Belediyesi,  yapılan iç denetim ve yönetim gözden geçirme toplantısı ile gıda işletmelerinde, sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının tamamlanmasına ilişkin çalışmasını tamamladı.

1-305.jpg

Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay, Strateji Geliştirme Müdürü ve Kalite Yönetim Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan, İtfaiye Müdürü Cengiz Toklucu,  Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı ve Veteriner Hekim Şenol Özgen'den oluşan iç tetkik ekibi tarafından, iç denetimi yapılan Belediye Mezbahası, daha sonra; Başkan Yardımcıları Nihat Can, Abdullah Ay, Abdullah Tetik ve Kalite Yönetim Temsilcisi Hülya Eçen Çalışkan tarafından gerçekleştirilen Yönetim Gözden Geçirme Toplantısı ile yapılan tetkikler değerlendirilerek, belge almaya ve kaliteli bir hizmet vermeye hazır hale getirildi.

Şehir insanının daha hijyenik ortamlarda hızlı ve kaliteli bir hizmet alması amacıyla hazırlanan Bilecik Belediyesi Mezbahası vereceği hizmet ile bölgenin ve ilin örnek tesislerinden biri haline getirildi.

2012 yılından bu yana  ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ile vatandaş odaklı %100 kaliteli hizmet anlayışını sürdüren Bilecik Belediyesi,  ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri ve HACCP güvencesi ile hizmet kalitesini taçlandırarak, daha kaliteli ve sağlıklı bir hizmet verecek.

2-297.jpg

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı gerçekleştirilen çalışma hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ''Bilecik Belediye Başkanlığı olarak çalışmalarımızın odak noktasına hep insanımızı koyduk. Osmanlı Devleti'nin Manevi Kurucusu Şeyh Edebali Hazretlerinin ''İnsanı Yaşat Ki Devlet Yaşasın'' düsturunu, felsefe ve misyon edinerek çalışmalarımızı bu anlayış ile sürdürmekteyiz. Bu anlamda şehrimize kazandırdığımız Mezbahamız başta olmak üzere hijyenik ve sağlıklı hizmetin verilmesi gereken diğer mekanlarımızda da bu hizmeti taçlandırma ve belgelendirme adına güzel bir çalışmayı neticelendiriyoruz. Aynı zamanda yapacağımız çalışmalarda gıda güvenliğine dikkat çekerek, kurumsal anlamda da şehrimizdeki diğer kurum ve iş yerlerine de örneklik teşkil edeceğimizi umuyorum. Yaptığımız çalışmalar şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun'' ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:Sinan ÖNCE

Bu haber toplam 2158 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum