Bilecik il koordinasyon kurulu toplandı

Bilecik il koordinasyon kurulu toplandı

Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, pandemi sürecinde ilk kez yapıldı.

Bilecik İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, pandemi sürecinde ilk kez yapıldı.

Vali Bilal Şentürk başkanlığındaki 2020 yılının ilk il koordinasyon toplantısı İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, kaymakamlar, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri, belediye başkanları ve diğer kurul üyeleri katıldı.

Vali Bilal Şentürk, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 2020 yılında ilimizde 360 adet projenin programlandığını belirterek, “'Dönem sonu itibariyle projelerden 75 adedi gerçekleştirilmiş ve tamamlanmıştır. 162 adedinde çalışmalar devam ediyor, 47 adedi ihale aşamasında, 1 adedi tasfiye edilmiş ve 70 adedinde ise henüz işe başlanmamış” dedi.

bilecik-il-koordinasyn-kurulu-toplandi2.jpg

Projelerin toplam değerinin 1 milyar 961 milyon 59 bin lira olduğunu kaydeden Vali Şentürk, “2020 yılında tahsis edilen ödenek miktarı 372 milyon 333 bin liradır. 2020 yılında toplam 159 milyon 256 bin lira harcanarak yaklaşık yüzde 43 harcama oranı gerçekleştirilmiştir'' şeklinde konuştu.

‘HEDEFLERİMİZİ TUTTURMAK İSTİYORUZ’

Şentürk, pandemi dolayısıyla yaşanan durgunluk sonrası yeniden hedefe odaklanmak gerektiğini ifade ederek çalışmalara ivme kazandırmak istediklerini söyledi. Belirlenen hedefleri yıl sonuna kadar tutturmak istediklerine vurgu yapan Vali Şentürk, “Yürütülen çalışmaların birbirini tamamlaması önemli. Personel, araç ve gereç bakımından herhangi bir sıkıntımız yok. Normalleşme sürecinde hayatın olağan akışı içerisinde hem işlerimizi yürütmek, hem de pandemi ile ilgili alınması gereken tedbirleri hayata geçirerek, işlerimizi ifa etmek durumundayız. Kamu kurumlarının imkan ve kabiliyetlerini yerine göre el birliği içerisinde kullanarak, kamu yararını maksimize etmek durumundayız. Kamu hizmet standartlarının yukarıya çıkarılması noktasında birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Hedeflerimizi yıl sonuna kadar tutturmak istiyoruz'' diye konuştu.

bilecik-il-koordinasyn-kurulu-toplandi3.jpg

‘BİRİNİN YAPTIĞINI DİĞERİ YIKMAK DURUMUNDA KALIYOR’

Şentürk, Bilecik genelinde 6 bin kamu personelinin 250'sinin teknik personel olduğunu belirterek, ''İlin ihtiyaçları noktasında aynı anlayış ile bir havuz sistemi mantığıyla ihtiyaç olduğunda birbirini takviye edecek şekilde, el tutmayla çok daha yüksek verimle hizmet üretmek mümkün. Birbirine bağlantılı hizmetler var, birinin yaptığını diğeri yıkmak durumunda kalıyor. Onun için planlama ve zamanlama noktasında ortak anlayışla hareket edersek, 'Yazıyı yazdık, gereği olmadı' değil, bizatihi ilgili amirler seviyesinde görüşerek, sorunların çözülmesini takip edeceğiz. Çözülmediği takdirde bize intikal ettirerek, zamanında müdahalemizi yaparak, gecikmeksizin hizmetin ifasını sağlayabilelim. Is işten geçtikten sonra kabahatli aramanın çok fazla bir faydası olmuyor. Zamanı ve fırsatı kaçırmadan imkanları doğru kullanarak, sunduğumuz hizmetleri en üst seviyede vatandaşımıza ulaştırmalıyız” ifadelerini kullandı.

Şentürk’ün konuşmasının ardından yatırımcı kuruluşların temsilcileri tarafından sunum yapıldı.

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 1885 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.