'DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ!'

'DEMOKRASİ VAZGEÇİLMEZİMİZ!'

Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı basın toplantısında 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyerek,"Demokrasi vazgeçilmezimiz. Milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz" dedi. 

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Uzun, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleşen basın toplantısında demokrasi vurgusu yapıldı. 

TSO Başkaı Fevzi Uzun, 15 Temmuz gecesi milletimizin darbeye karşı çıktığını ifade ederek,"Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır" ifadelerini kullandı. 

Başkan Uzun, ülkemizin ortaya koyduğu birlik ve beraberlik göstergesinin en büyük takdiri hakettiğini dile getirerek açıklamasında şunları kaydetti:

"Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. 

Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. 

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. 

Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz. 

Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. 

Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. 

Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için de-mokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz. 

Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. 

Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. 

Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. 

Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. 

Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. 

Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz. 

Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız. 

Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. 

Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. 

iş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz. 

Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. 

Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. 

Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız. 

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tuta-rak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz . 

Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. 

Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeç-meyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. 

Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. 

Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşamasın." 

Kaynak:Ahmet MEŞE

Bu haber toplam 1601 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum